2012 Batik İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Koleksiyonun en rahat ve öne çıkan teması “Safari”, özellikle hayvan desenleriyle kendini gösteren bir moda akımı… Kısacası bu yaz Afrika’ya yolculuk var… Batik’in en eğlenceli teması ise “Tropikal”… Bu yaz çiçek ve palmiye desenli ürünler oldukça revaçta… Bir ressam tablosu güzelliğiyle karşımıza çıkan Tropikal teması, uzun elbiseler, uzun etekler ve üstlerle tamamlanıyor. Sıcak renkler de alabildiğince ön planda.

Dantel detayların ve romantik desenlerin karşımıza çıkmadığı sezon hemen hemen hiç yok… Bu yaz özellikle “İtalyan” trendiyle soft renklerin hakim olduğu koleksiyon, Batik farkını da ortaya çıkarıyor.

İri dantel formlar, lüks aksesuarlar, dantelin kendini gösterdiği elbise ve etekler, pastel renklerin hakim olduğu trikolar, mini şortlar, İtalyan tarzı tişörtler bu yazın olmazsa olmazları arasında…

Geçen yaz olduğu gibi bu yaz da Batik koleksiyonda mavi ve tonları kendini “Marin” temasıyla gösteriyor. Deniz esintisini yansıtan tasarımlar özellikle çizgili kumaşlarda hayat buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.