Baharda Evleniceklere Gelin Makyajı

Öncelikle doğru ışıkta makyaj yapmanız önemlidir. Makyajda nadiren dudak ama genelde gözler ön plana çıkar. Çünkü unutmayın ki, en önemli iletişim aracı gözlerdir ve gözleri doğru kullanmak gerekir.

Kusursuz bir makyaj için beklentiniz ve isteklerinizi doğru belirlemenizde fayda var. Gelin makyajının sırrı, Oscar törenlerindeki kırmızı halıdan yürüyen film yıldızları gibi sade ama çarpıcı ve her görenin beğeneceği bir makyaj yapmaktır.

Gelinler tarafından pırıltılı eyeliner çok kullanılmaya başlandı. Ayrıca hafif pırıltılı tenler, pembe veya şeftali yanaklar ve isteğe göre buğulu çarpıcı gözler son dönemin en rağbet gören makyaj stilleri arasında yer alıyor.

Makyajınızla gelinlik arasında bir ilişki vardır. Kendinizi bir stilin mankeni gibi görün ve konseptinizi belirleyin. Böylece yapacağınız makyaj da duruma uygun olacaktır.

Göz makyajında arzu edilen makyaj yoğunluğuna göre, her ten rengine her renk far uygulanabilir. Bu tamamen el becerisine kalmış bir şeydir. O yüzden esmere şu renk olur, sarışına şu renk olmaz demek yanlıştır.

Ancak karar vermeden önce güvendiğiniz birkaç arkadaşınıza danışıp, düğün gününden önce makyajınızı prova etmenizde fayda var. Ayrıca tarzınıza uyup uymadığına, gelinliğinizle yakışıp yakışmadığına bakmanız gerekir.

Gün ışığında yapılan makyaj, akşam gidilen düğün ortamında hafif kalabilir. Gündüz makyajınızı yapıyorsanız, biraz daha yoğun yapın ve akşam karanlık ve loş ortamda kullanamaya uygun olmasına dikkat edin.

Aralarda tazelemek için ruj, parlatıcı ve pudrayı, en yakın arkadaşınıza emanet edin. Düğün günü önce saçınızın fönü çekilsin, ardından makyajınızı yapın. Son olarak saçınızın modeli verilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.