Çalışan Kadınlara Giyinme Tüyoları

Çalışan Kadınlara Giyinme Tüyoları

Kadınların çalışma hayatındaki yeri gün geçtikçe daha sağlam temellere dayanıyor. Yani kadınlar yavaş yavaş BEN DE VARIM! demeyi öğreniyor.

Peki çalışan kadın nasıl giyinmeli? Bununla ilgili öyle çok kesin kesin kurallar olmamakla beraber, kadınların çalıştıkları yerin yazılı ya da sözlü kuralları ile belirleniyor. Ya da etrafınızda sizden önce o iş yerinde çalışmaya başlamış olan kadınları modellemeye başlıyorsunuz. Çalıştığınız yerde sanatsal bir faaliyet yürütülüyorsa, burası bir atölye, bir gazete ya da dergi ise giyim konusu çok daha esnek oluyor. Oysa yönetici kadrosunda bir kadınsanız, ya da bürokrat bir kadınsanız ya da büyük bir şirkette üst düzey bir asistansanız, o zaman işiniz biraz daha zor gibi görünüyor. Ekonomik koşullarınızı da göz ardı etmeden, şık olabilecek misiniz? İşte size bir kaç ip ucu;

– Az ama iyi yani kaliteli parçalara para harcamalsınız.

– En fazla giyeceğiniz, bir takım elbiseniz olmalı ve takımda çeşitlilik yaratmak adına içine mutlaka iki farklı bluz satın almalısınız. Bu sizin zevkinize kalmış, ister pantolonlu bir takım satın alın, isterseniz de etekli bir takım… Etekli tercih edecekseniz eğer, gün içinde hareketlerinize engel olmayacak bir model tercih etmelisiniz.

– Giysilerinizi üzerinize denemeden sakın satın almayın. Vitrinde görüp çok beğendiğiniz bir giysi üzerinizde hiç de hoş durmaya bilir.

– Seçeceğiniz kıyafetlerin kumaş cinsinin sentetik değil, sentetik karışımlı kumaşlar olmasına özen görsterin. Karışımlı kumaşlar buruşmayacağından, özellikle iş seyehatlerinizde çok işinize yarayacaktır.

– Kıyafetlerinizi profesyonellere yakışır biçimde seçin, ödeyeceğiniz bedelden kaçınmayın. Unutmayın, profesyonelce yapılan bir işte ödenen her bedele değer.

– Yazın sizi rahat ettirecek, terletmeyecek, kışın da üşütmeyecek kıyafetler tercih edin ki; hareket etmenize mani bir durum ortaya çıkmasın.

– Her zaman en pahalı kıyafet en güzel kıyafet değildir. Bunu unutmayın! Kendinize yakışan, kaliteli ve iş yerinizin kurallarına aykırılık arz etmeyen kıyafetler tercih edin.

– Kıyafetlerinizin renklerini ten renginize uygun olarak seçmenizde büyük yarar var.

Önemli olan sizin kıyafetinizin içinde kendinizi iyi hissediyor olmanızdır. Sizi rahatsız eden kıyafetlere servet ödemekten vazgeçin…

Etiketler:

« | »

Yorumlar

  1. Kompozit Ahşap Deck dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler vermişsiniz.
    Emeği geçenlere çok teşekkürler ,ellerinize sağlık

Yorum Yaz