Cildiniz Düğüne Hazır Mı ?

Düğün günününe sayılı günler kaldı ama sizin cildiniz düğüne hazır mı? Değilse Dr. Nermin Filizci Varılsüha’nın gelin adayları için önerisi var. Bu önerilerle düğünde göğsünüzü gere gere düğünün keyfini çıkarabilirsiniz. Hadi gelin adayları önerileri bir köşeye not edin:

Cildiniz Düğüne Hazır Mı

Kavitasyon
Son yılların en mucizevi cihazlarından olan kavitasyon bölgesel incelmede tek seansta dahi yüz güldürücü sonuçlar yaratıyor. Düşük frekanslı bir ultrason cihazı olan kavitasyon yağ hücrelerini küçülterek etki gösteriyor. Egzersiz ve diyetle yok edemediğimiz karın, kalça, bacak, gıdı ve kollardaki bölgesel yağlanmada çok etkili rol oynuyor
Thermalipo (Radyofrekans)
Cilt sıkılaştırma, selülit tedavisi ve bölgesel incelmede etkin bir yöntem. Cildin üst tabakası olan epidermise zarar vermeden alt tabakası olan dermise yoğun ısı vererek kolajen sentezini uyarıyor. Yüz, boyun, karın, bacaklar ve kollarda sıkılaşma sağlıyor.
Vellasmooth-pro
Selülit tedavisinde en etkin yöntemlerden biri. Derin dermal masaj, radyofrekans ve infrared (kızılötesi) ışınlarının kombinasyonundan oluşuyor. Uygulama bölgesinde hacimce küçülme, alt yüzeyinde ise daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm elde ediliyor. Karın, bacak, kalçalarda etkili. Dr. Varılsüha, düğün için hazırlığın bir diğer aşamasının da epilasyon olduğunu söylüyor. Lazer epilasyon yaptırmayı planlayanların mutlaka bir dermatolog kontrolünde yaptırması gerektiğinin altını çizen Dr. Varılsüha, dikkat edilmesi gereken noktanın düğünden birkaç gün önce işlem yaptırmak olduğunu söylüyor. Aksi takdirde ciltte alerji, kızarıklık gibi istenmeyen durumlar oluşabileceğini vurguluyor.
Bir gelinde en çok dikkat çeken bölgenin yüz olduğunu, dolayısıyla yüz güzelliğine ayrı bir önem vermek gerektiğini belirten Varılsüha, gelin adaylarının her şeyden önce bu konuda bir dermatoloji doktoruna danışması gerektiğini söylüyor. Doktorun tavsiyesi doğrultusunda periyodik cilt bakımına ve cilde uygun dermokozmetik ürün kullanımına düğünden bir-iki ay önce başlanması gerektiğini sözlerine ekliyor.
Dr. Varılsüha, sorunlu ciltlerde ve sivilce problemi yaşayanlarda, periyodik olarak yapılan kimyasal peelinglerin (salisilik asit, glikolik asit gibi) cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayacağını vurguluyor. Çok mimik kullanan kişilerde mimik çizgileri özellikle kaş arası, alın, göz çevresi bölgelerinde oluşabileceğini söyleyen Dr. Varılsüha, bu konuda en güzel uygulamanın botoks enjeksiyonu yaptırmak olduğu belirtiyor. Dr. Varılsüha ayrıca kişinin yüzünüzde genetik olarak derin oluklar olduğu takdirde özellikle dudak burun arasında bulunan ve “nasolabial oluk” denilen durumlarda hyalüronik asit içeren geçici dolgu uygulamaları da yapılabileceğini söylüyor. Aynı zamanda çapraz bağlı olmayan hyalüronik asiti çok ince uçlu bir enjektör yardımıyla yüz ve boyuna vererek kişinin daha gergin ve daha sağlıklı bir cilde kavuşabileceğini söylüyor. Dermatoloji uzmanı Dr. Nermin Filizci Varılsüha, “Tüm bu hazırlıklardan sonra güzel bir gelin olarak hayatınızın en mutlu gününün tadını çıkarabilirsiniz” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.