Doğal ve Çekici Makyaj Nasıl Yapılır?

Hem doğal olup hemde çekici bir görünüm elde etmek, herkesin bakışlarını üstünüzde toplamak ister misiniz? Erkekler abartılı makyajı sevmez. Kadınların doğal halinin daha güzel olduklarını söylerler. Ama bunun içinde biraz bakım ve makyaj hileleri şart. Sizlere doğal ve çekici makyajın sırlarını sunuyoruz hanımlar. Doğal bir görünüm ile çarpıcı ve etkileyici olmak için buyrun.

Doğal ve Çekici Makyaj Nasıl Yapılır?

Mutlaka Nemlendirici Kullanın!
Bakımlı görünmenin ve güzel olmanın sırrı sağlıklı bir ciltte gizlidir. Hem yaz hem de kış mevsiminde cildinizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir nemlendirici krem muhteşem görünmenizi sağlayacaktır. Makyaj ınızın pürüzsüz olması için temiz cilde nemlendirici krem uygulayıp yaklaşık 2 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Nemlendirici kremler; cildinizi besler, ışıltı katar…

Cildinizi Makyaja Hazırlayın!


Cildinizi nemlendirdikten sonraki adım fondöten kullanımıdır. Doğal, ince yapılı ve yoğun nem sağlayan fondötenleri tercih ederek cildinizin gün boyunca bakımlı görünmesini ve nefes alarak sağlığının korunmasını sağlayabilirsiniz. Fondöten fırçasına az miktarda fondöten alıp yüzün ortasından yanaklara ve dışa doğru yayarak sürün. Önce yatay sonra da dikey hareketlerle uygulamaya dikkat edin.

Daha Belirgin Gözlerle Etkili Bakışlar Yakalayın!

Makyaj yapmak için vaktiniz kısıtlı ise en azından bir rimel sürün. Rimel gözleri daha belirgin gösterir. İyi marka ve hacimli gösteren rimeli makyaj çantanızdan eksik etmeyin. Rimelden en iyi sonucu almak için kirpiklerin önce dış kısmını sonra iç kısmından yukarı doğru hafif hareketlerle tarayın. Böylece kirpiklerinizi rimel fırçasıyla tam olarak kavrarsınız ve daha dolgun bir görünüm kazandırırsınız.

Dolgun Dudaklar

Ruj alırken dikkat etmeniz gereken; rujunuzun besleyici özelliği olması ve kalıntı bırakmaması. Kullandıktan sonra dudaklarınızı kurutan, çatlamasına neden olan rujların, rengini çok beğenseniz de artık kullanmayın. İkisini bir arada sunan rujlar bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın tam ortasına ışıltılı bir parlatıcı dokundurun. Bu hareket dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.