Egzersiz ve Lida

Egzersiz ve Lida

Sevdiğiniz bir şey bulun, değiştirebilirsiniz ama mutlaka bir şeyler deneyin. Yoga yapmak, (şimdi 17 milyon Amerikalı yapıyor) merdiven çıkmak, sınav çekmek ya da çömelip kalkmak gibi bir aktivitede bulunarak kendi vücut ağırlığınızı kullanmak harika olabilir. Kas geliştirmenin başka bir yolu da bir spor salonu bulup ağırlık çalışmaktır. Daha önce ağırlık kaldırmadıysanız uygun teknikleri kullanmak ve yaralanmalardan kaçınmak için spor salonundaki eğitmenden yardım alabilirsiniz.

İdeal olan, her büyük kas grubu için kas yorgunluğuna yol açan bir ağırlık kaldırma hareketi egzersiziyle sekiz-on defa tekrarlayacağınız iki grup oluşturmaktır. Haftada ikiüç kez 20 dakikalık rutinlerle yapacağınız egzersiz bu meseleyi çözer. Sağlığına yatırım yapmak için haftada 40-60 dakika ayırmayı kim istemez?

Gevşeyerek ya da yoga yaparak esnek kalmak, her çeşit aktiviteden kaynaklı yaralanmayı ve genel ağrıyı önler. Bazı yoga çeşitleriyle, tek bir egzersiz yaparak hem aerobik egzersiz hem de kuvvet antrenmanı bile yapmış olursunuz.

Esnek kalmanız için önerilerim:
Her egzersizden önce ve sonra en az 5 dakika esnemeye çalışın. Haftada iki kez 30-60 dakika boyunca tüm vücudunuzu esnetin. Bu egzersizler lida ile daha kolay zayıflamanızı sağlar.

Etiketler:

« | »

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz