En iyi Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir

En iyi Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir

En iyi Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir

Sonunda tarihi belirlediniz, düğün mekanını seçtiniz ve şimdi sıra düğün fotoğrafçısı seçmekte. Kız kardeşinizin erkek arkadaşının arkadaşı kamerası ile fotoğraf çekebilirmiş. Durun sakın ikna olmayın. Düğün fotoğraflarınız sonsuza kadar sürecek ve onların mükemmel olmasını isteyeceksiniz, siz düğün fotoğraf çekimlerinizi profesyonel ve yetkin birine çektirin.
İnternete bakın, aile ve arkadaşlarınıza arayışınızla alakalı bilgilendirin. Düğün fotoğrafçılarıyla bir kaç görüşme yapın. Ama son kararınızı vermenize yardımcı olacak bir kaç basit ipucunu paylaşıyoruz.

KENDİNİZİ DÜĞÜN FOTOĞRAF PAKETLERİ İLE SINIRLAMAYIN
Paket fiyatları ucuz olmasına rağmen, aile fotoğrafları ve yakınlarınızla olan fotoğraflardan ödün vermek durumunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarla karşılaşmamak için anlaşmadan önce fotoğrafçınızla konuşun, bu konu da ne kadar esnek anlayabilirsiniz. Eğer fotoğrafçı taleplerinizi dikkate almayacak gibiyse, başka bir fotoğrafçı ile görüşün.

REFERANSLARINI KONTROL EDİN
İnternetten, forumlardan fotoğrafçı hakkındaki yorumlara bakın. Diğer çiftlerin fotoğrafçı ile çalışmalarından memnun olup olmadığını kontrol edin.

REZERVASYONUNUZU ERKENDEN YAPTIRIN
En iyi düğün fotoğrafçıları erkenden rezervasyonlarını organize eder. Özellikle yoğun yaz sezonunda düğün fotoğrafçılarının rezervasyonları dolu olacağından, siz rezervasyonunuzu erkenden yaptırın. Her an aynı tarihte sizin gibi bir çift ön ödemesini gerçekleştirmek için bekliyor olabilir.

CİMRİ OLMAYIN
Düğün fotoğraflarınız ucuz olmayacak, onun için piyasanın %10’u fazla ödemek için çok düşünmeyin. Ama ödediğiniz ücreti ne için ödediğinizi unutmayın. Hazine değerinde ve sonsuza kadar yaşatacak olan düğün fotoğraflarınız için tek bir şansınız var , bu yüzden kararınızın ücrete dayalı olmadığından emin olun.

FOTOĞRAFLARINIZIN SAHİBİ KİM OLACAK EMİN OLUN
Birçok düğün fotoğrafçısı, fotoğraflarınızın basımı, albümlenmesi gibi hakları kendinde tutmaktadır. Eğer gelecekte ilaveten baskılar almak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, bu fotoğrafların haklarını alacağınız şekilde bir hizmet satın almayı deneyin.
Bu biraz zor olabilir. Ama işte size fotoğraf haklarını müşterilerine sunan nadir fotoğrafçılardan birisi Fatih Savruk Photography.

SONUNDA
Düğün Fotoğrafçınızla tanıştığınızda fotoğrafçınıza siz ve müstakbel eşinizin güven duyacağı gibi, düğün gününde misafirlerinizin de güven duyuyor olması gerek. Onlar bu büyük gününüzün bir parçası. Bu güven pozlara yansıyacak elbette. Fotoğrafçı ile olan samimiyetiniz çekimlerde uyumlu çalışmayı doğuracak ve fotoğrafçının yönlendirmelerine de siz memnuniyetle uyum sağlayacaksınızdır.

Fatih Savruk Photography profesyonel Düğün Fotoğrafçısı olarak İstanbul bölgesinde hizmet vermektedir. Çalışmalarından örnekler için web sitesini ziyaret edebilirsiniz www.fotografdugun.com

Etiketler:

« | »

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz