Genç Gösteren Makyaj Yapıyoruz

Hangi Renk Allık Seçilmeli?

Elmacık kemiklerimizi belirginleştirmek için büyük fırça yardımıyla allık süreriz. Burada dikkat etmemiz en önemli nokta, allık renginin çok koyu olmamasıdır. Koyu tonlardaki allık kişiyi yaşlı gösterir. Şeftali ve açık pembe tonları ise yüze canlılık katacaktır.

Hangi Fondöten Seçilmeli?

Sivilce izlerini, kırışıklıkları, renk farklılarını gizlemek için fondöten kullanırız. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta fondöten sürmeden önce cildimizi nemlendirmek ve ince bir kat halinde fondöten uygulamaktır. Yoğun fondöten kullanımı olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize ve yüzünüzde yapay bir ifade oluşmasına sebebiyet verir.

Hangi Ruj Seçilmeli?

Dudaklarımızın güzelliğini ortaya çıkarmak için ruj ya da parlatıcı kullanırız. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta çok koyu ya da çok parlak renklerden uzak durmaktır. Canlı bir görünüm için pembe ve şeftali tonlarda ruj ya da parlatıcı tercih edebilirsiniz.

Hani Eyeliner Seçilmeli?

Gözlerimizi belirginleştirmek için eyeliner kullanırız. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta çok koyu renk ve simsiyah eyeliner kullanmamaktır. Göz kapağı boyunca uzanan koyu renk bir çizgi yerine hafif bir göz kalemi ile yaratılan farklılık gözün daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.