Farmasi katalog adana araç kiralama samsunevnakliyat.com

Koala Bere Yapılışı

Derya baykal ın programında yaptığı koalalı bere yapılışı,Derya baykal ın kızının beresinden olan bu berenin yapılışı çok ama çok kolay.

Orta kalınlıkta yün

  • İnce yün
  • Şiş no. 7
  • Yün iğnesi
  • Makas

    <
    57 ilmek başlanır. 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 2  sıra düz örülür. Örgünün düz tarafında 26 ilmek örülür. 5 ilmek siyah örülür. Kalan 26 ilmek kırçıllı yünle örülür. Bu şekilde 6 sıra örülüp burun oluşturulur. Baştan 22 ilmek örülür. 1 ilmek beyaz, 2 ilmek siyah örülür. Kırçıllı yünle 7 ilmek örülür. 2 ilmek siyah 1 ilmek beyaz örülür. Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür. 2 sıra bu şekilde örülür. Baştan 21 ilmek kırçıllı yünle örülür. 1 ilmek siyah, 3 ilmek beyaz örülür. 7 ilmek kırçıllı yünle örülür. 3 ilmek beyaz, 1 ilmek siyah örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür.22 ilmek örülür, 1 ilmek siyah 2 ilmek beyaz örülür. 7 ilmek kırçıllı yünle örülür. 2 ilmek beyaz 1 ilmek siyah yünle örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür.23 ilmek kırçıllı yünle örülür. 2 ilmek siyah,  ilmek kırçıllı yünle 2 ilmek siyah yünle örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür. Gözler oluşturulur. 2 sıra düz örülür.

    Her 7 ilmekte bir ilmekler çift alınarak eksiltmeye başlanır. 12 ilmek kalana kadar örgünün düz tarafında eksilme işlemine devam edilir. Kalan 12 ilmek yün iğnesi ile toplanıp dikilir.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.