Porselen Görünümü Veren Fondötenler

Makyaj tazeleme artık mazide kaldı. Porselen görünümü veren fondötenlerle sabah yaptığınız makyajla akşama kadar kusursuz bir şekilde hiç bozulmamak kaydıyla durabileceksiniz. Bu haber bütün kadınları yakından ilgilendiriyor ve bu haberi duyan kadınlar derin bir oh çekiyor. Hadi bayanlar fondötenlerin özelliklerini, kullananların yorumlarını ve fondötenlerin fiyatlarını birlikte öğrenelim.

Porselen Görünümü Veren Fondötenler

Perfexion Light
Özellikleri: Son derece şeffaf ve ince bir dokuya sahip olmasına rağmen ciltte kusursuz, ışıltılı bir görünüm yaratıyor. Sünger aplikatörü sayesinde kolayca ve homojen bir şekilde sürülüyor. Fiyatı: 98 TL.

Sonuç: Fondöten sürmek hiç bu kadar pratik olmamıştı; sünger aplikatörü çok başarılı. Dokusu o kadar ince ki, fondöten sürdüğümü unutuyorum. Yaz ayları için harika bir ürün.


Guerlain Parure Extreme Foundation SPF 25

Özellikleri: Gün boyu kalıcılığını koruyan formülü ile tene satenimsi bir ışıltı veriyor, hücre metabolizmasını güçlendirerek cildin yeniden yapılanmasını sağlıyor. Fiyatı: 138 TL.

Sonuç: Son derece kolay sürülüyor ve cilde pürüzsüz bir görünüm veriyor. Şeffaf dokusuna rağmen yanaklarımdaki lekeleri görünmez kılmayı başardı, üstelik mimik çizgilerimdeki ince kırışıklıkların içine de dolmuyor. Geçen gece dışarı çıkarken sürdüm ve beş saat sonra eve döndüğümde cildim hala kusursuz görünüyordu
Glominerals Sheer Tint Face
Özellikleri: Mineraller ve doğal özlerle cilt üzerinde hafif bir kapatıcılık yaratırken, saydam ışıltılı bir görünüm veriyor. Vitaminler ve antioksidanlarla çevresel faktörlere karşı etkili koruma sağlıyor. Fiyatı: 81 TL.

Sonuç: Cildimde pek fazla sorun yok. Bu nedenle, kapatıcıdan ziyade yüzüme ışıltı ve canlılık veren bir renklendirici kullanmayı tercih ediyorum. Bu ürün her açıdan tam istediğim gibi. Cildimde sedefli bir etki yaratıyor. İçindeki altın rengi pigmentler bu yaz bronz tenimde harika duracak!
MAC Mineralize Satinfinish Foundation SPF 15
Özellikleri: Mineral içeren formülü cilde hemen nüfuz ediyor, kalıcılığını gün boyu koruyor. Doğal özler ve antioksidanlarla
yaşlanma belirtilerine karşı savaşıyor. Fiyatı: 67 TL.

Sonuç: Genelde fondöteni aceleyle sürdüğüm için yüzümde homojen olmayan bir görünüm oluşur. Bu fondötenin en beğendiğim özelliği, ben ne kadar aceleci davransam da kusursuz görünmesi. Cildimde yarattığı satenimsi his ise harika
Burberry Sheer Foundation
Özellikleri: Işık yansıtıcı pigmentler ve pudra kristalleri ile pürüzsüz, doğal görünümlü bir ten yaratıyor. Nem veriyor ve vitaminlerle cildi yaşlanma belirtilerine karşı koruyor. Fiyatı: 110 TL.

Sonuç: Son yıllarda kullandığım en başarılı fondötenlerden biri. Hem çok doğal görünüyor, hem de cildim içerinden ışık verilmiş gibi aydınlık görünüyor.
Nars Illuminator, Copacabana
Özellikleri: Hafif dokusuyla yüze canlılık, parlaklık veriyor. Cilde hemen nüfuz ediyor ve ışığı yumuşak bir şekilde filtreleyerek doğal bir ışıltı yaratıyor. Fiyatı: 65 TL.

Sonuç: İncecik dokusuyla yüze sedefli, aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Yüzümdeki lekeleri kapatmak için kullandığım kalın dokulu fondötenlerden çok daha iyi sonuç verdi. Işık yansıtma özelliği kusurları da görünmez kılıyor.
Shiseido Perfect Refining Lotion
Özellikleri: Gözenekleri kapatarak cilt yüzeyine pürüzsüz bir görünüm veriyor. Kalıcılığını onbeş saat boyunca koruyor ve gün boyu mükemmel kapatıcılık sağlıyor. Fiyatı: 99 TL.

Sonuç: En beğendiğim özelliği fondötenden önce makyaj bazı uygulamışım gibi görünmesi; hem gözeneklerimi görünmez hale getiriyor, hem de tüm gün yüzümde kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.