Saç düzleştiricilere dikkat !

Saç düzleştiricilere dikkat !

Saç düzleştirebilme anlamında kullanılan saç düzleştiriciler, vücut üzerinde çeşitli rahatsızlıkların oluşmasına etken olabiliyor Konu üzerinde araştırmalarda bulunan uzmanlar, saç düzleştiricilerin sağlık üzerinde hangi etkenlerde bulunduğu konusunda bizlere çeşitli bilgiler iletiyorlar. Peki saç düzleştiriciler vücut üzerinde hangi etkilerde bulunuyor ve sağlığı nasıl etkiliyor? Gelin sorularımızın cevaplarını aşağıdaki makalemizden hep birlikte öğrenelim…

Yapılan araştırmalarda saç düzleştiricilerinde belirli kanser tiplerinin gelişimini tetikleyen formaldehit bulunduğu gösteriyor. Paketlerin üzerinde “formaldehit içermez” yazan bazen ürünlerde yine de bu maddenin bulunduğu tespit edildi.

Formaldehite maruz kaldığında insan vücudunda bazı tepkiler meydana geliyor. Bu belirtiler arasında kaşıntı, burun kanaması ve ciltte tahriş yer alıyor. Formaldehit su ile çözünen likit bir gazdır. Ancak yüksek sıcaklıklarla karşılaştığında buharlaşır ve solunum yoluyla insan vücuduna girer.

Bilim adamları kuaförlerde kullanılan pek çok ürünün formaldehit içerdiğini ve toplatılması gerektiğini belirtiyor. Uzmanlar kullandığı ürünün garantisini verebilecek kuaförlerin tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Etiketler:

« | »

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz