Siyah Noktaları Temizleme Yöntemleri

Siyah Noktaları Temizleme Yöntemleri

Burun, çene ya da alnınızda siyah noktalar var mı? Aynanın karşısına geçip siyah noktaları sıkarak temizlemeye çalışıyor sonra da cildinizi tahriş mi ediyorsunuz? Siyah nokta bantları, maskeleri kullanıp sonuç alamadınız mı? O zaman size siyah nokta temizlemenin en kolay ve etkili yöntemini söyleyelim!

Cilt türü yağlı olduğu alnımda, çenemde ve özellikle burnumda siyah noktalar vardı. Çeşitli markaların temizleme ürünlerini kullanmış ancak istediğim ölçüde fayda görememiştim. Ne zaman ki arkadaşımın tavsiyesi üzerine Kelebek markalı Türk hamamı serisinden ipek keseyle tanıştım; siyah noktalarım tamamen yok oldu!

Güzellik ürünleri satan mağazalardan çok uygun fiyata alabileceğiniz ipek keseyi kullanmadan önce cildinizi yumuşatmak için sıcak bir banyo yapın. Banyodan çıkmadan evvel ipek keseyi hafif suyla ıslatarak dairesel hareketlerle ve fazla bastırmadan, sorunlu bölgelere masaj yaparak uygulayın. Keseleme işlemi bittikten sonra cilt türünüze uygun ürünle temizliğini yapıp bol suyla durulayın. Siyah noktalar tamamen temizlenene kadar her gün; tekrar oluşmasını önlemek için haftada 1 kez mutlaka Kelebek markalı Türk hamamı serisinden ipek keseyi kullanın.

İpek kesenin her kullanımından sonra bol suyla durulayın ve kendi kendine kuruması için uygun bir yere asın.

Siyah nokta temizliğinden sonra hem cildinizi ferahlatmak hem de cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için tonik kullanın.

Genel cilt sağlığınız için sabah ve akşam cildinizi temizleyin; asla ve asla makyajla uyumayın.

Tekrar ediyorum: cildinizi tahriş etmemek için keseyi fazla bastırmadan, çok nazik hareketlerle uygulayın. Mutlaka Kelebek markalı Türk hamamı serisinden ipek keseyi tercih edin çünkü şimdiye kadar denediğim keseler arasından en iyisinin o olduğunu düşünüyorum… Keselemeye başlamadan önce mutlaka sıcak suyla cildinizi yumuşatın.

Etiketler:

« | »

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz