40 Yaş Üstü Bayanlar Nasıl Kot Giymeli

Her kadının gardırobunda birkaç kot pantolonu vardır. Nihayetinde kot pantolonlar bizim zor zamanlarımızın kıyafetidir. Makyaj yapmaya zamanımız kalsın ve 15 dakikada hazırlanalım dersek hemen bir kot pantolon tercih ederiz. Doğru giyildiği müddetçe kot pantolonla da oldukça şık görünüm elde eden bayanlar vardır. Eğer vücudunuza uygun pantolon tercihi yapmazsanız ortaya hiçte hoş olmayan bir görünüm çıkabilir. Her yaşın tercihi olabilecek olan kot pantolonların 40’lı yaşlarda nasıl tercih edilmesi gerektiğini Daily Mail Gazetesi şu önerilerde bulunmuş:

40 Yaş Üstü Bayanlar Nasıl Kot Giymeli

– Kısa bacaklılar, kalçası dar, paçalara doğru genişleyen esnek kumaştan yapılmış kot pantolonları tercih etmeli.
– Elma tipi vücudu olanlar, özellikle karın bölgesini daha düz göstermek için yüksek belli ve mümkünse içinde korsesi olan modelleri kullanmalı.
– Kısa ve kalın bacaklı olanlar, mutlaka koyu tonlarda ve ultra esnek kot pantolonlarla bacaklarının daha uzun ve daha ince görünmesini sağlar.
– Armut tipi vücut denilen geniş kalçalara sahip olanlar, üst kısmı daha çok kalça çevresini toparlayıcı, aşağıya doğru kendini bırakan kumaşlardan yapılmış kot tercih etmeli.
– Düz kalçaya sahip kadınlar ise mutlaka küçük cepli ve ters dikiş izli pantolonları kullanmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.