Anlatımlı Krokodil Bere – Nurgün Tezcan

Nurgün Tezcan ın yaptığı krokodil örneğinden yapılmış bir bere modeli. Bereyi istediğiniz ip ile istediğiniz renk ve boyda yapabilirsiniz.

krokadil-bereAnlatımlı Krokodil Bere- Nurgün Tezcan Yapılısı: Örgü bere modelimiz örgü ipi ile ipimizin kalınlığına göre seçeceğimiz tığ ile örülür. Üst kısmından başlanıp dönerek yapılır. İlk olarak 7 zincirle küçük bir halka örüp içine aralarında 3 zincirle geçilen 10 tane kutucuk örülür. Sonraki sırasında herbir kutucuğun içine yine aralarında 3 zincirle geçilen 3 kutucuk örülür. Her sırada birer kutucuk artırılarak 7 sıra örülür. Sonra yelpazeli örgüye geçilir. Kutucuklu bölümün tam ortasına aynı noktaya 15 kez batılarak yapılan yelpazemiz uzun ip çekme yöntemi ile yapılıyor. Batıp tığa uzun bir ip çekip topluyoruz.
Buradaki püf noktası elimizi gevşek ve geniş tutmamız gerekiyor. Dokgulu yelpazeyi yapıp kutucukların ara kısmına aynı noktara bir kez batıp 4 zincir örüp tekrar aynı noktaya batıyoruz. V şeklinde yaptığımız bu ara bölüme bir sonraki sırada yelpaze dolgumuzu örüyoruz. Sonraki sırada yelpazenin arkasına da aynı bu V şeklini yapıyoruz. Beremizin tamamı bu şekilde örülüyor. 8 sırada tamamlanıyor. Fakat ipinizin kalınlığına ve baş ölçüsüne göre değişebilir. Sonra kenar kısmına aralıksız dolgu örüp kıvırıp dikerek 2 kat aralıksız dolgu kenar kısmını oluşturuyor. Çok şık bir model olan örgü beremiz için bana mankenlik yapan arkadaşım Nurfer’e çok teşekkür ediyorum. Örgü bayan bere modelleri arayanlar için yeni ve güzel bir bere modelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.