Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Fas’ta yetişen dünyadakien eski ağaçlardan biri olan Argania Spinosa’nın meyvesinin çekirdeklerinden elde edilen argan yağı, kozmetikte, eczacılıkta ve mutfakta kullanılmaktadır. Güzelleştirici etkisi ile Fas’ın sıvı altını olarak bilinen argan yağının faydalarından yüzyıllardır yararlanılmaktadır. İçerisinde E vitamini bulunan argan yağı, çok iyi bir doğal antioksidandır.Argan yağının cilde faydaları arasından en önemli olanıda cildi beslemesi ve yaşlanmayı önlemesidir

Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Cildi yumuşatır, nemlendirir ve cildinizi kurumaya karşı korur.
  • Gündüz ve gece kullanımı ile kuru ve nemli cilt arasında denge kurar.
  • Geceleri tüm cilt tipleri için harika bir etki oluşturur. Uyku boyunca cildin yenilenmesini sağlar ve cildin yaşlanmasına karşı savaşır.
  • Nemlendirici etkisi çok güçlüdür; cildi dışarıdan gelecek güneş, kötü hava, soğuk, çatlak ve gerginliklerin oluşumunu önleyerek erken yaşlanmanın önüne geçer.
  • Kahverengi Noktaların, Yüzdeki Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi

Argan Yağı yüze haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile cilde yedirilerek uygulanmalıdır. Kısa bir sürede faydasını göreceksiniz. daha etkili bir sonuç için yatmadan önce uygulanmalıdır. Helede sivilceniz varsa yatmadan önce yağı pamuklu bir çubukla da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Banyodan sonra Argan Yağı’nı vücudunuza uygulayın ve rahatlayın. Sonucu çabucak göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.