Atopik Dermatit

Halk arasında egzama olarak bilinen atopik dermatit bir cilt rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık genellik 1 yaşında çocuklarda görülmektedir. Boyun, yüz ve saç derisinde belirtiler görülebilir. Çocuklar belirtiler başladığı zaman oldukça huysuzdur ve kaşıntıdan doğan rahatsızlık sebebi ile uyuyamazlar.

Özellikle çocuklarda görülen bu egzama tipi, çocuk alerji uzmanları tarafından teşhis edilir. Bu rahatsızlığın en temel sebebi ise gıda alerjisidir. Uzun süren bu cilt rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

Atopik Dermatit Tedavisi

Atopik Dermatit tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Günlük ve düzenli olarak uygulanan tedavisi sayesinde kısa sürede egzamadan kurtulabilirsiniz. Sadece doktorun önerdiği kortizonlu kremleri hastalığın olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde ve tüylerin çıkış yönüne doğru sürmeniz gerekmektedir.

Çocuklar genelde ılık su ile her gün banyo yaptırılmalıdır. İlk olarak rahatsızlığı neyin tetiklediği doktorlar tarafından tespit edilmelidir. Çocuklarınızı banyo sonrasında havlu ile nazikçe kurulayın ve 5 dakika içinde kremi uygulayın.

Çocuklarınızı atopik dermatit rahatsızlığından korumak için www.recete.com adresinden bütün ürünleri inceleyebilir ve dilediğinizi sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.