Ayak Sağlığı için Ayakkabı Seçim Kriterleri

Ayakkabı üretimi yüzyıllardır yapılan geleneksel bir iş fakat ayak sağlığına uygun olmayan ayakkabılar ciddi sayıda insanın ayak sağlığını tehlikeye düşürüyor. Kaliteli erkek ve bayan ayakkabılarının itibarlı ismi nevzat onay markası, taviz vermediği sağlıklı ayakkabı üretimi ile ‘ayakkabıseçiminde neleri kriter almamız gerektiği’ hakkında yıllardır örnek alınması gereken özel bir misyon yükleniyor.

Sağlıksız Ayakkabının Yol Açabileceği Sorunlar

Sağlığa uygun şekilde üretilmeyen ayakkabılarda başta ayak terlemesi ve rahatsız edici koku oluşması en önemli sorunlardan biridir. Ayrıca sıklıkla topuk, ayak, baldır ve bel ağrıları, yorgunluk gibi fizyolojik rahatsızlıklara da yol açması muhtemeldir. Bilek burkulması, tabana basma bozuklukları, damar hastalıkları ve ayakta şekil bozuklukları gibi ciddi rahatsızlıkların yanı sıra, tırnak batması, mantar, nasır ve deri çatlakları da sağlıksız ayakkabı giymenin birer sonucudur.

Sağlıklı Bir Ayakkabı Nasıl Olmalı?

  • Ayak burkulmaları ve yaralanmalarında en masumu olan nevzat onay kösele tercih edilmeli, polyester vb. materyallerden kaçınılmalıdır.
  • Ayakkabının iç yüzeyi çok kaygan ve sert olmamalı, ayak anatomisine uygun ergonomide olmalıdır.
  • Ayakkabı ucundaki yükseklik, ayakkabının içinde parmaklarınızı hareket ettirecek açıklıkta veya esneklikte olmalıdır.
  • Baş parmak ve ayakkabının burnu arasında 0,5cm boşluk bulunmalıdır.
  • Zamanla esneyeceğini düşünerek çok sıkı ayakkabı alınmamalıdır.

Ayakkabı sektöründe 35 yılı geride bırakan Nevzat Onay, hiç bir mali kaygı yaşamadan kaliteli ve sağlıklı ayakkabı üretmeye devam ediyor. Yüksek teknoloji ürünleri olan ayakkabıları 44 ülkeye ihraç edilen marka http://www.cabani.com.tr/Nevzat-Onay-Bagciksiz-Klasik-Erkek-Ayakkabi-Siyah-Rugan_3304.html linkinden görebileceğiniz gibi sağlık ve kalitenin yanı sıra modern, dinamik, seçkin çizgisi ile taklitçilerinden ayrılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.