Bebek Pişikleri Hakkında Neler Biliyorsunuz ?

Özellikle çok küçük bebeklerde çok sık karşılasılan bir sorundur.Bezin pişik yapması yanında,sıcak havalarda boyun altı gibi bebeğin kat yerlerinde çok sık görülen bir sorundur.

Özellikle yaz aylarında daha sık karşılaşılan bebek pişikleri nedenleri ve pişiklere ne iyi gelir bilgilerini sizler için paylaşıyorum.
Bebeklerin ve dolayısıyla annelerin en büyük sorunları arasında pişik geliyor. Bebeklerin çoğunda görülüyor. Bu durum özenli bir bakımla azaltılabilir yada yok edilebilir. Cildin tahrik olması sonucu pişik yayılır. Ciltteki tahrişe neden olacak durumları saymak gerekirse; bebek bezleri, uzun zaman bebeğin üstünde kalan bez, ıslaklık, bebek beslenmesi, ilaç kullanımı, gerektiği kadar temizlemeyen cilt, kullanılan bezin kalitesi, kullanılan sabun cilt tahrişine ve pişiğe sebep olur.
Pişikten korunmak için bebeğinize özenli bir bakım uygulaması seçmelisiniz. Bez alırken uygun boyda ve kiloda seçmeye özen gösterin, bebeğinizin temizliğini suyla yapın ve çok güzel kurulayın, cildini koruyacak doğru kremler seçin (az sürmeye özen gösterin), bebeğin altını sık sık değiştirin, bebek dışkısını yaptığında bekletmeden değiştirin(çok önemli), herzaman pudra kullanmanız tavsiye edilmez.
Pişik oluşmuşsa geçirebilceğiniz bazı uygulamalar,
* sabunlu su ile temizliğini yapın
* Kurularken cildine zarar verecek sertlikte olmayan bir havlu kullanılmalı
* Herzaman bez içinde tutmayın bazen hava almasına izin verin(üşütmemesine dikkat!)
* Eğer pişik oluşmuşsa pudra kullanmayın.
* Bebeğinizin bezini sıkı bağlamayın.
* Krem kullanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.