Beyaz Tenlilere Makyaj Taktikleri

Açık tenli kadınların koyu göz makyajı ve koyu ruj kombinasyonun dan uzak durmaları önerilmektedir. Bu noktada göz makyajı yoğun ve koyu yapılmışsa doğal tonlarda ruj kullanmaları, koyu renk ruj sürmüşlerse de daha doğal bir göz makyajı yapmaları önerilmektedir. Bunun dışında fondöten seçiminde yüze renk vermek amacıyla çok kırmızı ya da çok bronz tonlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Beyaz tenli kadınlar en fazla 1 ton koyu fondöten kullanmalıdırlar. Ancak pembe allık kullanılarak yüze sağlıklı bir görüntü verilebilir.

Beyaz Tenliler Kışın Makyaj Yaparken Hangi Renkleri Tercih Edebilir

Beyaz tenli kadınların tenlerine uygun tonlardaki fondötenleri tercih etmeleri, ve leke görüntüsü oluşmaması için çok açık tonlardaki allıkları kullanmaları önerilmektedir..
Beyaz tende renkler olduğundan daha ağır ve yoğun göründüğü için hem göz makyajında hem de fondöten seçiminde çok koyu tonlardan uzak durulmasında fayda vardır. Göz makyajında ise göz rengine uygun göz makyajı yapılmalıdır. Örneğin kahverengi gözlere sahip olan beyaz tenli kadınlar siyah, kahverengi ve bakır tonlarını, renkli gözlere sahip olanlar ise gri, mavi, yeşil ve şeftali tonlarını tercih edebilirler. Göz yapısına göre uygulanan far ve kaleme, açık renkli bir far ile kontrast yapılabilir.
Beyaz tenli kadınlar, leke görüntüsü oluşmaması açısından açık tonlardaki allıkları tercih etmeliler. Dudak makyajında ise kıyafet ve makyajın rengine göre koyu kırmızıdan, açık pembeye kadar pek çok ruj tercih edilebilir.

Kış Makyajı İle Yaz Makyajı Arasındaki Farklar Nelerdir

Yazın genellikle cilt bronz olduğu için yoğun ve koyu renkler yerine açık ve canlı renkler tercih edilmektedir. Kışın ise özellikle göz makyajında gri, füme ve koyu bakır tonları tercih edilerek soluk olan cilt rengine kontrast yapılmalıdır.
Kış makyajında fondöten uygulanırken kullanılan süngerin ya da fırçanın nemli olmasına özen gösterilmelidir. Bu işlem fondötenin eşit oranda uygulanmasını ve cilde daha kolay adapte olmasını sağlamaktadır.
Kışın kullanılan allığın krem formunda ve şeftali tonlarında olması önerilmektedir. Ayrıca kışın uygulanacak fondötenin sıvı ya da krem bazlı olması ve cilt renginden en fazla yarım ton koyu olması dikkat edilmesi gereken bir başka ayrıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.