Bu Yiyecekler Zayıflatıyor

Zayıflamak için uğraş verenlerdensiniz size yardımcı olacak bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Zayıflama yolunda bizim destekçimiz olacak olan yiyecekleri tanıyabilmeli ve onların yardımıyla bu süreci hızlandırmalıyız. İşte sizlere yardımcı olacak olan bilgiler burada hanımlar:

Bunları Yiyen Zayıflar

Zayıflamayı istiyorsak, kesinlikle her gün içebildiğimiz kadar su içmeliyiz. 3 litre içmek ideal ölçüdür. Her gün içeceğimiz bu su, hem yağları yakmamızı kolaylaştıracak, hem de zayıflarken kas kitlesinden değil, yağ kitlesinden vermemizi sağlayacak. Her bir idrara çıkmanın bize 36 kalori yaktırdığını biliyor muydunuz ?
Biber zayıflamak için kullanacağımız hem en ucuz sebze hem de kullanımı en kolay olan bir diyet yiyeceği. Kırmızı biber, acı sivri biber, acı pul biber ve biber turşusu kesinlikle zayıflatıcı etkiler gösteriyor. Biber metabolizmayı hızlandırıyor. Bağırsakları çalıştırıyor. Sağlık açısından da oldukça faydalı !
Maydanoz-limon karışımı zayıflamak için adeta mucizevi etkiler gösteriyor. Her sabah içeceğimiz 1 çay bardağı maydanoz limon kürü, hiç diyet yapmasak bile ayda 2-4 kilo vermemizi sağlıyor. Bir de bu karışımı diyetle beraber uyguladığınızı düşünün ! Pazardan alacağınız, ince ve kısa saplı maydanozla yapmanız gerekiyor maydanoz limon kürünü.
15 sap maydanoz ve 1 limonun suyu robota koyuluyor. Üstüne de 1 çay bardağı su ilave edilip çekiliyor. Elde edilen püremsi karışım içiliyor. Her sabah taze olarak hazırlamanız gerekiyor. Her sabah bu karışımı içmek, diyet yapılmasa bile kilo vermeyi sağlıyor.
Baharda çıkan beyaz lahana da zayıflamak için biber bir. Beyaz lahanayı hafif haşlayıp suyunu içmek, çorbasını ve salatasını yapıp tüketmek de ciddi oranda kilo vermeyi sağlıyor. Lahana kabızlığa da biber bir. Kabızlık sorunu çekiyorsanız, zayıflamanız mümkün değil. Bunun için zayıflama sürecinde bağırsaklarınızı çalıştıran lifli besinler tüketmeniz gerekiyor.
Son günlerin modası altın çilek meyvesi de bilinen en lifli meyve olma özelliği gösteriyor. Altın çilekte bulunan lif kabızlığı siliyor ve bağırsak haraketlerini düzenliyor. Zayıflamak için her gün 5-6 tane altın çileği bol suyla yutmak oldukça faydalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.