Çeyiz Bohçasında Sabahlık Neden Olmalı?

Geleneklerimizde çeyiz bohçasının çok özel bir yeri vardır. Düğün hazırlıkları sırasında bohça hazırlığı nişanlılık döneminde yapılır. Erkek tarafı gelin bohçasını, kız tarafı ise damat bohçasını nişandan sonra bir ritüel şeklinde teslim eder. Peki bu çeyiz bohçasında neler vardır? İlk sırada sabahlık gecelik takımları yer alır. Gelin, giysin giymesin mutlaka alınır.Klasik değerlerimizin vazgeçilmez modelleri ise dantelli, gipürlü, saten  ve beyaz renkli olan sabahlık gecelik takımlarıdır.

Sabahlık Sağlıktır!

Pek çok genç kızın nedense sabahlık kullanma alışkanlığı yoktur. Sadece evli olunca giyilirmiş gibi garip bir tutum vardır. Oysa sabahlık giymenin özellikle sağlık açısından çok faydalı olduğu ikinci plana atılır. Sabah sıcak yatağınızdan aniden kalktığınızda vücut sıcaklığınız ile ortam sıcaklığı arasında en az 10°C fark vardır. Üzerinize pratik bir şekilde giyeceğiniz sabahlık sizi bu ani ısı değişiminden korur. Ani kasılmalara, tutulmalara, kas ağrılarına karşı basit bir önlem almış olursunuz.

Sabahlık Enerjinizi Arttırır!

Bir de işin estetik yönü var tabii. Erkeğinize değer verdiğinizi göstermek, ilgi ve cazibenizi arttırmak için evde de hoş görünmek icap ediyor. Parlak saten bir kumaş kadar cezp edici başka bir tekstil ürünü varsa o da danteldir. Saten ve dantelin ahenkli birleşimi kendinizi iyi hissettirir ve karşı tarafa da olumlu elektrik verir.

Evliliğin ilerleyen dönemlerinde ipek, saten kumaşlar tahtını, daha sıcak tutacak pamuklu, viskoz gibi kumaşlara kaptırır. Kolaylıkla yıkanabilen ütülenmesi çok gerekmeyen pamuklu sabahlıklar http://camasircity.com/gecelik-sabahlik pratiktir. Ev kalabalıklaşmaya başlayınca eskisi kadar zamanınızda olmayacaktır. Fakat saten, ipekli gecelikler, sabahlıklar güzel günlerin anısı için hep saklanır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.