Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Cilt kuruluğundan dolayı şikayetiniz varsa bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu yazımızda cilt kuruluğu tedavisi hakkında sizleri bilgilendirmek istedik hanımlar. Cilt kuruluğu tedavisi nasıl olur bu yazımızda cevaplarını bulacaksınız. Sizde bir an önce bu cilt kuruluğu sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Cilt kuruluğuna çözüm yolları sizlerle.

Cilt kuruluğu neden olur?

Kış aylarında hemen hepimizin ortak şikayetlerinden biri cilt kuruluğu. Çevresel nem oranlarının azalması ve soğuk havanın ciltte nem kaybına neden olarak kuruluk problemini oluşturuyor veya artmasına yol açıyor.

Cilt kuruluğu en sık kol ve bacaklarda görülmektedir. Ancak vücudun her yerinde ortaya çıkabilmektedirde.

Kış aylarında kuruluk arttığından başka sorunlar da ortaya çıkabiliyor.

Kaşıntı, derinin kalınlaşması; kızarıklıklar- sulantılar,Mikrobik enfeksiyonlar; derinin kuruması ve kaşınması derinin koruyuculuk görevini yapamamasına, deri bütünlüğünün bozulmasına neden oluyor. Bu ortamda bakteriyal ve viral etkenler kolayca hastalık yapabiliyor.

Düzenli cilt bakımı şart!

Kış ayları yaklaşırken temel cilt bakımımızda bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor.

Örneğin sıcak su cilt kuruluğunu arttıran en önemli faktörlere birisidir. Sıcak su ile yıkanmamalıyız.

Yıkanırken kurutmayan sabunlar, yağ içeren şampuanlar kullanmak, her banyo sonrası özellikle cildi çok kurumadan etkin vücut nemlendiricilerini sürmek bol su içmek,Biotin, çinko, folik asit, omega -3 yağ asitlerinden zengin beslenmek yani sebze, meyve ağırlıklı beslenip haftada en az 2 defa balık yemek cildin kuruluğuna karşı başlıca önlemleri oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.