Çocuklarda Gece Öksürüğü Tedavisi

Çocuklardaki gece öksürüğü nedenleri ve tedavi şekilleri hakkında sizlere bu sayfamızda bilgi vereceğiz çocuklar özellikle gece neden daha sık öksürürler gece öksürüğünün nedenleri ve tedavisi hakkında herşey burada.

Çocuklarda Gece öksürüğü, astım gibi bronş hiperaktivitesine neden olan hastalıklardan ve zatürre, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarından kaynaklanabilmektedir. Dolayısıyla altta yatan sorun çözüldüğünde gece öksürüğü de ortadan kalkacaktır.

Öksürük vücudun bir savunma refleksi olduğu için uzmanlar öksürüğü baskılayan ilaç kullanımını, vücudun doğal savunmasını engelleyeceği için tavsiye etmemektedirler.

Gece öksürükleri çocuğun uyumasını engellediğinde tedavinin bir parçası olarak doktor tarafından öksürük şurubu verilebilmektedir. Ancak bunların çok dikkatli kullanılması gerekir.

Evde uygulanacak en sade ve en etkili tedavi serum fizyolojik ile üst solunum yollarının temizlenmesi ve dengeli bir şekilde soğuk buhar uygulanmasıdır. Ancak alerjik çocuklarda fazla buhar uygulaması oldukça zararlıdır. Ayrıca buhar makinelerinin filtrelerinin 6 ayda bir değiştirilmesine özen gösterilmelidir.

Gece öksürüğü ile ilgili en önemli konulardan birisi de evin havalandırılmasıdır. Evdeki havanın taze olması ve çocuğun sigara dumanına maruz kalmaması gece öksürüğünün daha kolay tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.