Derya Baykal Murat Boz Beresi Yapılışı

Murat Boz Beresi – Derya Baykal ın 11 ocakta yaptığı ünlü sanatçı murat boz un herkesin çok merak ettiği ve murat boz a da çok yakışan berenin yapılışını paylaşıyorum. Aşağıda ayrıntılı anlatılan bu beremizi tek renk yapmanız şart değil. Özellikle çocuklar için öreceğiniz bu berenin lastik bölümünü değişik renkte yaparak değişik hava verebilirsiniz. Özellikle çocuklarda yada bayanlarda simli ip,sakallı ip ile yapılan bereler çok daha güzel oluyor.

  • 6 nolu şiş
  • Orta kalınlıkta yün

Murat Boz beresi Nasıl yapılır?

80 ilmek ile başlıyoruz.iki ters iki düz  12 sıra lastik örüyoruz.Sonra tam lastik bitip düz örgüye geçerken 10 diş arttırıp 90 ilmeğe tamamlıyoruz. 8 sıra ördükten sonra 10 diş daha attırıyoruz ve 100 ilmeğe  tamamlıyoruz. 35 cm ördükten sonra  aralarda ip takmak için delik yapıyor ve örgüyü kapatıyoruz. İpi için 100 ilmek örüp 6 sora bitiriyoruz.Düz örmek istemeyenler için resimdeki bere için 6 sıra diz örüyoruz 6 sıra ise tor örüyoruz hepsi bu kadar.

Çocuklara örmek isteyenler için 35 ilmek başlamak ideal.

KAYNAK : murat boz beresi

“Derya Baykal Murat Boz Beresi Yapılışı” için 2 yorum

  1. İpinin yapılışını tam anlamadım. Daha açık anlatır mısınız. Bide orda mesela 8 sıra düz orun diyor resimdeki bere için 6 düz 6 ters yapıyoruz sekiz sıra yok değilmiş.

  2. merhaba bu berenin aynısından yaptım yanlız nasıl kenarlarını dikicem bilemiyorum artırma var çünkü
    mavi bere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.