Diş dolgusu tarih oluyor

Son 2 haftadır dişlerim de olan sorunlardan dolayı dolgu yapıldı. Bu yöntem nedense ben dişlerimi yaptırdıktan sonra çıktı :) Siz siz olun ağız ve diş sağlığınızı ihmal etmeyin. Şunu da söylemeden geçemiyorum. Diş sağlığı sadece ağıza etkisi değil kalp ve bir çok bölgemize bulaşan hastalıkların asıl nedeni dişlerdir.

Fransız bilim adamları, birçok insanın korkulu rüyası olan diş dolgularına bir son vermek için kolları sıvadı. Dişlerdeki çürükler artık dolgu işlemine gerek kalmadan özel bir jel yoluyla tedavi edilebilecek.

Paris’teki Ulusal Sağlık ve Tıp Araştırmaları Enstitüsü uzmanları, halen sadece dolgu malzemesiyle kapatılabilen diş çürüklerini, özel olarak geliştirdikleri bir jelle tedavi etmeyi başardı.

1 ay içinde eski haline geliyor

Bilim adamları tarafından fareler üzerinde yapılan laboratuvar araştırmalarına göre, çürük diş üzerine sürülen jel, dolgu işlemine hiç gerek kalmadan, dişi sadece 1 ay içinde eski haline getirebiliyor.

Melanosit salgılanmasını sağlayan MSH hormonunun, poli-L-glutamik asitle karıştılmasıyla elde edilen jelin, klinik deneylerde elde edilecek sonuçlara göre, 3 ila 5 yıl arasında yaygın olarak kullanılmaya başlanabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.