Diyetsiz Kilo Vermek Mümkün Mü?

Diyetsiz Kilo Vermek Mümkün.. Kendinizi kasmadan kilo verebilirsiniz. bi nevi yiyerek zayıflama da diyebiliriz. Bazen, zayıflayabilmek için farklı yollara başvururuz. Örneğin tek öğün beslenerek zayıflama çabaları, ya da tek çeşit yiyerek kendini diğer besinlerden soyutlamak yanlış diyet yöntemleridir ve bizi hüsrana uğratmaktan başka işe yaramaz. Bu sebeple diyet olayına girmeden sağlıklı kilo verme yöntemlerini denemeniz uygundur. İşte size öneriler…

Sabah kahvaltınızı ihmal etmeyin:
sabahları aceleden ya da canınız istemediğinden es geçtiğiniz sabah kahvaltılarınız aslında sizin büyük kurtarıcınız. Emin olun ki sıkı yapılan güzel bir sabah kahvaltısı sizi gün boyu daha tok tutacaktır ve iştahla gidip kendinizi fastfood a vermenize engel olacaktır.
Kilo aldırmayan ve sağlıklı yiyecekleri, bunun yanı sıra meyveleri de öğününüzden eksik etmezseniz, kilo vermekte sıkıntı çekmezsiniz.

Kalorili yiyecekleri görmeyin bile:
Evinizde bulunan kaloriye fazlasıyla doymuş besinler, durdukları yerde durmazlar ve sağlıklı yaşantınızın sağlıksız birer parçası haline dönüşebilirler. Bu besinlerden az miktarda almaya çalışarak kendimizi kandırmak yerine evde dahi bulundurmamak yararınıza olacaktır.


Daha küçük porsiyonlar:
Sofraya oturduğunuzda açlığınızın getirmiş olduğu etkiyle yediğiniz büyük porsiyonlar ya da restoranlarda ihtiyacınızın fazlasını koymaları sizi olumsuz etkileyecektir. Fakat, küçük bir tabakta yiyeceğiniz küçük bir porsiyon sağlığınız açısından kurtarıcı olma niteliğini taşır.

Tatlandırılmış içecekler mi? Asla…
Bünyenizin kalori depolamasına bire bir sebep… tatlandırılmış içecekler… bunların yerine bol bol su, taze portakal suları, az yağlı süt ya da yeşil çay tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Gece saati mutfağa son…
Saat ilerliyor ve sizi uyku tutmuyor. Bu senaryoya bir de boş durmaktan oluşan can sıkıntısının etkisiyle mutfağa doğru ilerlediğinizi eklersek vay halinize… sakın ama sakın, gece geç saatlerde yemek yemeyi düşünmeyin. Her ne yerseniz size dönüşü muhteşem olacaktır.

Tükettiğiniz her besin doğal olmalı…
Her şeyin doğalı… yemeğe başlamadan önce bir kase çorba ve yiyeceğiniz güzel bir mevsim salatası, iştahınızı dengelemek açısından yardımcınız olacaktır.. Ayrıca açlık hissine kapıldığınızda tüketebilmeniz için mutfağınızda mutlaka sebze ve meyveleriniz hazır bulunsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.