Doğanın Yeşiliyle Güzelleşelim

Yeşil renkli sebze ve meyveler güzellik iksiri gibi hanımlar. Güzelleşebilmeniz için doğanın kollarına bırakın kendinizi. Yeşil limon, maydanoz, biberiye, nane, kivi ve yeşil banyo tuzu sizlerin güzelliği için mucizelerini göstermeye hazır ;)

Yeşil Mucizeyle Güzelleşin

Yeşil Limon

Limon, güzelliğine düşkün kadınların özellikle tüketmesi gereken sebzeler arasında yer alır. Cildiniz için serinletici ve canlandırıcı etkisi vardır. Yeşil limonun kokusu moral verir. Güne iyi başlamak için yeşil limon aromalı duş jeliyle yıkanabilirsiniz.

Maydanoz

Hem güzelliğiniz, hem cildiniz için önemlidir. Cildin sıvı tutma özelliğinizi güçlendirir. Haftada bir kez şu maskeyi uygulayabilirsiniz: Yarım nescafe fincanı kadar maydanozu ince kıyın, 2 yemek kaşığı labne peynir ve 1 yemek kaşığı kremayla karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayın.

Yeşil banyo tuzu

Yeşil rengin gücü Mısır kraliçesi Nefertti tarafından bilinirdi. Sinirlerini yatıştırmak için yeşil suyla banyo yapardı. Piyasada satılan özel banyo tuzlarından kullanabilirsiniz.

Nane

Yoğun bir gün ve işe nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, nane yağı konsantrasyonunuzu açar ve soğukkanlı kalmanızı sağlar. Nane yağından şakaklarınıza birer damla sürün ve masaj yapın. Kan dolaşımınız hızlanır,ferahlar ve canlanırsınız.

Kivi

Cildinize enerji kazandırmanın ve yorgun hücreleri uyandırmanın tam sırası! Yarım kiviyi blendarla püre haline getirin. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı şekerle karıştırın. Bu karışımı göz çevresi hariç cildinize sürün. Dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın ve durulayın. Ölü hücrelerden kurtulursunuz.

Biberiye

Biberiye kokusu hafızayı güçlendirir. Akdeniz’in bu şifalı otu, aynı zamanda asabiyete karşı da iyidir. Aroması insana huzur verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.