Dökülen Saçlarımız Tekrar Çıkar mı?

Dökülen Saçlarınız Tekrar Çıkar mı?
– Evet bu sorunun cevabını sizler için araştırdık ve güzel bir makale hazırladık sizler için Dökülen Saçlarımız Tekrar Çıkarmı?okumanızı tavsiye ederiz. guzelliksirlarim.com

 

Saç kaybedildikten sonra bile genellikle kökler canlı kalır. Bu yeniden çıkma olasılığını akla getirir. Ağızdan alınan kortizon tabletleri bazen saç miktarını artırır. Maalesef bunların uzun süreli kullanımı fiziksel ve zihinsel yan etkiler yapabilir ve genellikle ilaçları kesince yeni çıkan saç dökülür.

Kortizonun diğer türleri baş derisi üzerine sürtmek (friksiyon) yoluyla veya baş derisi içine enjekte ederek kullanılır. Etkileri çoğu zaman geçicidir ve bu tedavi sadece küçük bölgeler için pratik ve etkilidir.

Bir diğer yöntem kronik deri iltihabı yaratmak için kimyasal maddelerle kafa derisine friksiyon yapmaktır. Bazen bu, saç çıkarır. Saç çıkmasını uyarmak için cilde allerjen duyarlılık yaratıcı maddeler de uygulanır. Bu metodlar profesyonellerin denetiminde yapılmalıdır ve vakit alır, fakat bazı kimselerde işe yarar.

Bir diğer yaklaşım minoksidil kullanır. Bu ilaç yüksek tansiyonu tedavi etmek için geliştirilmiştir, fakat beklenmedik bir yan etki olarak tüy çıkmasını uyardığı görülmüştür. Bu tüyler bazen de istenmeyen yerlerde çıkmaktadır. Kellik tedavisi için lokal losyon olarak kullanılır. Çıkan saç genellikle kısa ve kıvırcıktır, tedavi pahalıdır ve şimdilik sonuçlar çeşitlidir.

Erkekte ve kadında dazlaklığı tedavi etmek için en başarılı metod saç naklidir. Deri hastalıkları uzmanı kafa derisine yaklaşık 10 saç içeren küçük parçacıklar diker. Bu parçacıklar bir donör alanından alınır. Bu alan genellikle başın arka tarafında bulunan bölümdür.

Donör bölgedeki yara izlerini kalan saçlar kapatır. Nakledilen saçlar yaklaşık üç hafta içinde dökülür fakat kısa zaman sonra yeni saçlar çıkar. Dörder ay ara ile dörde kadar sayıda saç nakli işlemi gerekebilir. Bu tedavi de pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.