Enerji İçecekleri Zararlı mı?

Şu sıralarda çocukların elinde hep enerji içecekleri görüyoruz. Ailelerde bu içeceklerin çocukları için vitamin kaynağı olduğunu zannediyorlar. Ancak bu konuda yanlış bilinen bir durumu düzeltmemiz gerekiyor çünkü en son yapılan araştırmalara göre enerji içecekleri zararlı özelliklede çocuklar için çok zararlı!

Enerji İçecekleri Zararlı mı?

Enerji ve spor içeceklerinin özellikle çocuklar tarafından tüketilmesi çok tehlikeli. Chicago Üniversitesi’nden bilim adamları yaptıkları araştırma sonucunda bu içeceklerin çocuklardan uzak tutulmasını önerdiler. Çünkü enerji içeceklerinin içinde yer alan kalori, çocukların sağlığını olumsuz etkilemektedir.
Enerji içeceklerinin içinde, diğer meşrubatlara göre kat ve kat fazla kafein bulunmaktadır. Sadece çocukların değil sporla uğraşmayan yetişkinlerinde enerji içeceklerinden uzak durması gereklidir. Ayrıca kilo probleminiz varsa, enerji içeceklerinin hayatınızda asla yer almaması gerekiyor.
Spor yapan çocukların ise kaybettikleri enerjiyi bol su içerek karşılamaları önerildi. Spor esnasında kaybedilen su ve mineraller bol su içerek geri kazanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.