Göbekleri Nasıl Eritilir?

Egzersizden asla vazgeçmeyin. Karın kasları düzenli egzersizle çabucak oluşur, egzersiz yapılmadığında da bir o kadar çabuk kaybolur. Şimdi eğer her gün egzersiz yapmaya gönüllüyseniz bu yazıyı okumaya devam edin.

Biz kadınlar için en kolayı yürüyüş. Ancak bu sırada yapacağınız nefes alışverişleriyle karın kaslarınızı da çalıştırmanız mümkün. Aynı zamanda ünlü top modellerin de kaslı karınlarının sırrı olan bu nefes metodu oldukça basit. Yürüyüş sırasında attığınız üç adımda nefes alın ve karnınızı gerginleştirin. Daha sonraki diğer üç adımda nefes verin ve kaslarınızı serbest bırakın. Aynı hareketi sonraki adımlarınızda da tekrarlayın. Başlangıçta kendinizi buna konsantre etmeniz gerekse de bir süre sonra otomatik olarak yapabileceğinizi fark edeceksiniz. Bu arada haftanın en az üç günü 15-20 dakika yürümeyi ihmal etmeyin.

Bir sandalyenin ucuna oturun. Kollarınızı rahat bir şekilde vücudunuzun iki yanına bırakın. Bu sırada göğüs kafesinizin açılması için burnunuzdan nefes alın. Şimdi kalça kaslarınızı gerginleştirin bu sırada göbek deliğinizi omurganıza yapıştıracakmış gibi içinize çekin. Gerginliğinizi bozmayın ve belinizi yukarıya doğru esnetin. Aynı zamanda uzun ve derin nefes vermeyi ihmal etmeyin. Nefes alıp verme sırasında 10′a kadar yavaşça sayın. Aynı hareketi 10 kez tekrarlayın. Bu egzersizin en güzel yanı işyerinde ya da tatilde kolaylıkla uygulanabilir olması.

Ve bir ekstra ipucu daha; Başınız yukarıda. Mükemmel bir duruşla saniyeler içinde gergin bir karın… Omurganızı gerdiğinizde vücudunuzun orta kısmı anında birkaç santimetre daralır. Boynunuzu uzatın, omuzlarınızı geri atın ve sırtınızı düzleştirin. Mükemmel. Otururken de tüm bunları düşünmeye gayret edin.

Karın şişkinliğine stres de neden olur

Sabahları uyandığınızda karnınız düzken öğle yemeğinin hemen ardından şişkinleşmeye başladığını görebilirsiniz. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Soğan, çiğ meyve ve marul buna neden olabileceği gibi süt ürünleri ve sebze de çoğunlukla bu şişkinliğin sebebi olabilir. Ancak az bilinen gerçeklerden biri de şekersiz sakızların da dahil olduğu yapay tatlandırıcıların yanı sıra normal şeker de bağırsaktaki maya mantarlarını besliyor ve şişkinliğe yol açıyor. Bilim adamlarına göre stres de karında hava oluşumuna neden olabiliyor. Bunun sebebini stres hormonu kortizolün, yağ metabolizmasını karıştırması olarak açıklıyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.