Güneş Kremi Seçerken Dikkatli Olun !

Güneş koruma faktörü: Güneşle temas eden cildiniz için 30-50 güneş koruma faktörünü tercih edin. Güneş kremini her gün mutlaka kullanın. Denizden çıktıktan sonra tazeleyin. Koruma faktörünün etkili olabilmesi için kremi, yoğun bir şekilde cildinizin üzerine yaymalısınız. Hassas bir cildiniz varsa ihtiyacınız olan koruma faktöründen emin olmak için bir cilt doktoruna danışabilirsiniz.

Aktif bileşenler: Aktif bileşenleri %7 olan kremleri tercih edin. Uzmanlar Helioplex, Avobenzene veya Parsol gibi maddelerin diğer aktif bileşenlerden fazla olmasını tavsiye etmezler.

Fiziksel engelleyici: Ana aktif içeriklerin yanı sıra, güneş kreminin fiziksel engelleyici de içermesine dikkat edin. Aktif içeriklerin olduğu listeye göz atın ve çinko oksit ya da titanyum oksit maddelerinin listede olup olmadığını öğrenin.

Yukarıda yazdıklarımızı toparlayacak olursak doğru ve etkili bir koruyucu güneş kremi almak istiyorsanız 3 önemli noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bunlar güneş kreminin 30 – 50 koruma faktörlü ya da daha fazla olması,%7 oranında aktif içerikler içermesi ve bunun yanı sıra fiziksel engelleyici olarak çinko oksit ya da titanyum içermesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.