Güzel Makyaj Nedir ?

Fondöten sürüyorsunuz; yüzünüzü aydınlatmıyor, göz sürüyorsunuz; gözlerinizi vurgulamıyor… Belki de makyaj malzemesi seçiminde ve kullanımında eksiklik var. Haydi, hep beraber güzel makyajın püf noktalarını okuyalım, uygulayalım ve güzelliğimize güzellik katalım!

Fondöten Rengi Seçimi

Yüzünüzün doğal güzelliğini ortaya çıkarmak, renk farklılıklarını ve sivilce izlerini gizlemek için fondötenden faydalanırız. Ten renginize uygun fondöteni seçtiğinizde; yüzünüz aydınlanır. Cilt renginizden bir ton açık ya da bir ton koyu fondöten kullanarak harika görünebilirsiniz.

Püf Noktası: Pürüzsüz görünüm için cildinize nemlendirici krem sürün ve cilt tarafından emildikten sonra fondöten uygulayın.

Ruj Rengi Seçimi

Gündüz saatlerinde açık ve mat renklerde rujları; gece saatlerinde ise parlak ve koyu renk ruj saatleri tercih edebilirsiniz. Gün ışığına göre ruj seçimi hem fotoğraflarda güzel görünmenizi sağlar hem de ilgiyi dudaklarınıza çeker.

Püf Noktası: Rujun dudaklarınızda harika görünmesi ve gülüşünüzle büyülemek için makyaja başlamadan önce mutlaka dişlerinizi ve dudaklarınızı fırçalayın. Bu sayede dudak yüzeyindeki ölü derileri arındırmış ve dişlerinizi beyazlatmış olursunuz.

Göz Makyajında Renk Seçimi

Yüzünüzün ifadesini belirleyen, güzelliğinizi vurgulayan göz makyajında ne kadar sade olursanız; o kadar çekici görünürsünüz. Rengârenk farlar ve yoğun göz makyajı her zaman abartılı bir görünüme neden olur. Yoğun kirpikler ve biraz da eyeliner harika görünmek için yeter!

Püf Noktası: Kirpiklerinizin dolgun görünmesi için rimel uygulamadan önce birkaç kez kirpik kıvırıcısıyla kıvırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.