Hamileyken Bile Güzel Giyinin

1-) Sadece göbeğiniz değil göğüsleriniz de büyüyor! Ve büyüyen göbeğinizi istediğiniz kıyafetlere uydurmak ne kadar zorsa, dolgunlaşan göğüslerinizle kıyafetlerin içerisinde güzel görünmek de o kadar kolay. Hamileliğiniz süresince, V yakalı, hafif dekolteli kıyafetler tercih ederek kendinizi daha güvenli hissedebilir ve daha hoş görünebilirsiniz.
2-) Hamile kaldığınız anda bol pantalonlara ve şalvar misali eşofman altlarına yaklaşmayın. Hamile kalmadan önce dar kesim kot pantalonlar giyiyorsanız, hamilelere özel bel kısımları ile üretilen dar kotları gene giyebilirsiniz. Rahatlık mı, kendinizi daha güzel hissetmek mi? Bu yalnızca sizin verebileceğiniz bir karar.
3-) Hamilelik boyunca göbeğimizi ve kilo alan bedenimizi saklamaya çalışmak için bol kesim kıyafetler giymek, olduğumuzdan daha kilolu ve hatta bir parça da hantal görünmemize sebep olur. Bu nedenle olabildiğince rahat ve streç kumaşlardan dizayn edilmiş ve üzerinize uyum sağlayan kıyafetler seçmeye özen gösterin. Göbeğiniz, bir bebek beklediğinizin ve kendiyle gurur duyan bir kadın olduğunuzun göstergesi, onu saklamayın.
4-) Hamilesiniz diye kendinizi koyu renklerle sınırlamayın. Şaşıracaksınız ancak hamileler siyah – lacivert ve koyu kahve giymeli yazan bir kanun yok. Renkli giyinmek size daha neşeli ve canlı hissettirir. Ancak, yıllardır koyu renklerden vazgeçemeyen bir kadınsanız, en azından kullanacağınız renkli bir şal, fular veya hırka ile kıyafetlerinizi renklendirin.
5-) Takıları da ihmal etmemek lazım. Bu dönemde kıyafetlerinizi hareketlendirmek ve şıklaştırmak için değişik takılardan ve aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Kesim ve renk olarak çok sıradan bir elbiseyi ilgi çekici bir kolye veya şık bir çift küpe ile tamamladığınızda birdenbire daha şık görünürsünüz. Burada dikkat edilecek tek nokta, aldığınız takıların hamilelik sonrasında da kullanmak isteyeceğiniz stilde olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.