Hem Şık Hem de Hesaplı Dekorasyon İçin

1. Tasarımcı şıklığını evinize yansıtın

 

Tasarımcıların parlak fikirlerini siz de uygulayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Yaratıcı ve şık fikirleri ekonomik çözümlerle evinize taşıyarak elbette! Bu şekilde ”daha havalı” bir eve sahip olabilirsiniz. Evinizi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Profesyonel tasarımcıların fikirlerinden ilham alarak, işin içine bir parça da yaratıcılık ekleyerek, ekonomik bir çözümle evinize daha havalı yeni bir hayat verebilirsiniz.

 

2. Size özel olsun

 

Özel tasarım kelimesi kimi zaman ”pahalı” çağrışımını yapar. Aslında değil. Mesela, raf ünitelerinizi ve mobilyalarınızı ele alalım. Onları tamir ederek ya da ettirerek yenileyebilir, daha sonra boya ile yeniden yaratabilirsiniz. Raf, baza ve benzer alanlar size daha fazla depolama alanı sağlar. Doğru depolama alanları ile de evinizi olduğundan daha şık gösterebilirsiniz.
3. Dergi ve kitaplardan ipucu alın

 

Dekorasyon dergileri ve kitaplarındaki profesyonel fikirlerden yardım alarak şık bir tasarımı ucuza mal etmeye odaklanın. Beğendiklerinizi uyarlama becerisi size kalmış. Beğendiğiniz dekorasyon fikirlerinin olduğu sayfaları ataçlayıp, renkli kalemler ile işaretleyin ki, gerektiğinde bulmanız kolay olsun.
4. Sade tutun

 

Sade tasarımların her zaman için daha kaliteli ve şık bir görünüm verdiğini aklınızın bir köşesinde tutun. Dikkat çekici desen, renk ve formdaki tasarımların, şayet iyi kalitede değillerse, ucuz durma riski yüksektir.

5. Boyalarla renk katın

 

Profesyoneller evde parlak renklerin kullanımını tavsiye ederler. Buradan yola çıkarak, eşyalarınızın nasıl bir arka plana ihtiyacı olduğuna karar verin. Özellikle bazı evlerde renkler alanı olduğundan büyük gösterebilir. Bu yüzden ekonomik ve şık bir tasarım için boya önemlidir. Doğru renkleri kullanmak evinizin havasını bir anda değiştirir. Boya; etkili, hızlı ve ekonomik dekorasyon için en akılcı çözümlerden biridir.
6. Işık ekleyin

 

Duvara gömülmüş ışık bantları elegan bir görünüm yaratır. Ayrıca bu yöntem ile tek bir lambanın vereceği ışıktan daha fazlasını elde edersiniz.

7. Kumaşlar zengin bir görünüm yaratır

 

Perdeler, yastık kılıfları, yatak örtüleri, sandalye kılıfları, lamba başlıkları ve koltuk örtüleri gibi kumaşın kullanıldığı eşyalar evinizde, size özel bir görünüm sağlar. Renk, malzeme ve desen olarak doğru kumaş seçimi ile evinize zarafet katabilirsiniz. Her odada farklı renkte kumaşlar kullanmayı deneyebilirsiniz. Böylece daha zengin bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca sevdiğiniz kumaş dokuları alanınızı size özel kılar.

8. Kişiselleştirin

 

Size ve ailenize özel bir görünüm sağlayabilmek için kendi tarzınızı ortaya koyun ve onun üzerinde ilerleyin. Mesela nadir bulunan duvar aksesuarları kullanabilirsiniz. Sadece fotoğraflar bile evinizi yeteri kadar kişiselleştirebilir. Önemli olan onları nasıl sergilediğiniz. Misafirleriniz kapıdan içeriye girdiklerinde kişisel dekorasyonunuzun farkına varacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.