Her Kadın Sanatçıdır = Makyaj

“Makyajın, modanın en önemli parçalarından biri” olduğunu söyleyen makyaj uzmanı Serkan Parmaksızoğlu 2011-2012 yaz sezonunda kadınların ve özellikle de yaz gelinlerinin tercih ettikleri stilleri ve makyaj sanatının inceliklerini bizimle paylaştı.

Makyaj yapmak biraz da sanatsal bir “göz”e sahip olmayı gerektiriyor gibi geliyor bana. Siz bu konuda neler söyleyebilirsiniz?
Makyaj yapan ister bir makyaj sanatçısı ister günlük makyajını yapan bir kadın olsun farkında olmasalar da ortaya bir eser koyarlar yani aslında makyaj yapan herkes de sanatsal bir göz vardır bence.

2011-2012 İlkbahar-Yaz sezonunda kadınların makyajda en çok tercih ettikleri stil ve renklerden bahseder misiniz?
Bu sene kıyafetlerde de olduğu gibi neon renkler çok moda. Bunun yanında altın, bronz, gümüş rengi gibi metalik yansımalarda göze çarpıyor.

Makyaj modanın en önemli parçalarından biri dolayısıyla ikisi aynı çizgide ilerliyor.Biraz takip etmek biraz da yaratıcı davranmak trendlere uygun makyajlar yapmak için yeterli.

Benim için yaz sezonunda en hoş görünen detaylar sanki gün boyu güneşten aldığı enerjiyi yansıtıyormuş gibi görünenlerdir.

Bronz, canlı biraz da ışıldayan bir ten ve kirpiklerde hafif sadece belirginleştirmek için sürülmüş maskara yüze mükemmel bir görünüm kazandırıyor.

Şeftali, nar çiçeği, mercan rengi gibi rujlar böyle bir makyajı tamamlamak için yeterli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.