Kilo Almak İsteyenler İçin

Bünyeden bünyeye fark eden kilo konusu sadece kilo vermek için uğraşanlar için değil, kilo almak için uğraşanları da ilgilendiriyor. Çok az yemekle doyuyor kilo alamıyorsanız, beslenme düzeninizi gözden geçirmelisiniz. Kış ayları bitip, bahar ayları yazın müjdesini vermeye başladığında, zayıflama yöntemleri ve diyet listeleri de bir bir gün yüzüne çıkmaya başlıyor! Kimisi incelmek kimisi daha seksi görünmek kimi ise formunu korumak için enerji harcarken kimileri de kilo almak adına spor merkezlerine, akşam yemelerine ve kilo aldıracak ne varsa uygulamaya koyuluyor! Sonuçta, bazıları amacına ulaşıyor bazıları yarı yolda kalıyor! Siz, kilo vermek değil de almak adına çabalayanlardansanız ve her gün tıka basa karnınızı doyurup bir gram dahi alamıyorsanız, uzman görüşlerine kulak vermenizde fayda var! Aşırı zayıflığın sebebi, metabolizmanın normalden daha hızlı çalışması, ağır mesleki koşullar, ya da genetik faktörler olabilir. Bu sebeple öncelikle doktorunuza danışıp gerekli sağlık kontrollerini yaptırmalı, daha sonrasında kilo almanın yollarını aramalısınız!

Kilo Almak İsteyenler İçin

Dengeli Kilo Alımı Nasıl Gerçekleşir

İlk başlarda kilo aldırıcı yiyecekler size cazip bir çözümmüş gibi gelse de ileride ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirler! Bu besin gruplarını çok tüketmeniz sonucu sindirim sisteminiz düzensizleşir, şeker, kalp ve damar rahatsızlıkları gibi ciddi hastalıklara sebep olabiliyor.


Kilo Almak İstiyorsanız;

• Hayatınızdaki stresi azaltmaya çalışın.
• Gün içinde fırsat buldukça bir şeyler atıştırmaya özen gösterin.
• Genellikle yüksek kalori içeren gıdaları tüketin.
• Sigarayı içiyorsanız mutlaka bırakın..
• Açık ve huzurlu ortamlarda yemek yemeye çalışın
• Öğün atlamayın ve yağda kızartılmış, çok yağlı yemeklere yer vermeyin
• Yiyeceklerinizi haşlama, ızgara yapma, buğulama veya fırında pişirme yöntemleri ile hazırlayınız.
• Sabah kahvaltılarınızda pekmez, bal gibi besin maddelerinin yanında kuruyemiş (ceviz, fındık) ve karbonhidratlar da (ekmek, börek, vs.) önemli ölçüde alınmalıdır.
• Günlük sıvı ihtiyacınızı karşılamanız için minimum 2 litre su içilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.