Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri

Soğuk havalarda deride su kaybının fazlalaştığını ve bunun da ellerde kurumaya yol açtığını belirten uzmanlar.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri elin suyla her temasından sonra mutlaka nemlendiricili krem sürülmesini öneriyorlar.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri dışarı çıkarken mutlaka eldiven giyilmesi ve haftada en az bir kez badem yağı ile masaj yapılmasını öneriyor.

Soğuk Kış Aylarında Kuru saçlara sahip bayanların besleyici şampuanlar kullanması öneren uzmanlar.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri ayrıca haftada 1 kez besleyici serum uygulanması.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri mümkün olduğunca saçların fön makinesi ile kurutulmaması öneriliyor.

Kış aylarında günlük bakımın yanı sıra hiç değilse haftada bir maske veya nemlendiricinizi bol miktarda kullanarak cildinizi 5-10 dakika nemlendirmeye bırakın.

Ayrıca yüzde gerilme varsa yüzün nemlendiricisiz bırakılmaması gerektiğiSoğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri duşta fazla kalınmaması ve bakım ürünleri seçerken gliserinSoğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri vazelin ve bitkisel yağlar bakımından zengin ürünlerin seçilmesi öneriliyor.

Dudaklar, göz çevresi, eller ve tırnaklar soğuğa daha fazla maruz kalırlar. Bu bölgedeki deri ince olduğu için, pek yağ içermez, kolay kırışır, kurur ve pürüzlenir.

Özellikle kuru ciltler bol miktarda neme ihtiyaç duyar. Ancak bu sayede cilt kendini hidrolipit tabakasını koruyabilir. Hassas olduğu için kullanılan bakım kremleri sadece faydalı yağlar içermekle kalmamalı, aynı zamanda reaksiyon önleyici ve sakinleştirici maddeler de içermelidir.

Ayrıca kış sporlarıyla ilgilenenler mutlaka korumalılar. Özellikle kayak yaparken farkında olmadan yanarız. Kar yüzeyinden yansıyan UV ışınlarının cilde çok fazla kötü etkisi vardır. Yoğun korumalı ve nemlendirmeli bir krem seçilmelidir.

Günlük kreminiz sizi hem soğuk ve yağmurdan, hem radyatör havasından koruyacak özelliğe sahip olmalıdır. Etkili yağlarla donanmış özel ürünler, yağ ve nem eksikliğini giderir, cildin kalkanlarını güçlendirir ve aynı zamanda yoğun nem vericiler yüklerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.