Koala Bere Yapılışı

Derya baykal ın programında yaptığı koalalı bere yapılışı,Derya baykal ın kızının beresinden olan bu berenin yapılışı çok ama çok kolay.

Orta kalınlıkta yün

  • İnce yün
  • Şiş no. 7
  • Yün iğnesi
  • Makas

    <
    57 ilmek başlanır. 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 2  sıra düz örülür. Örgünün düz tarafında 26 ilmek örülür. 5 ilmek siyah örülür. Kalan 26 ilmek kırçıllı yünle örülür. Bu şekilde 6 sıra örülüp burun oluşturulur. Baştan 22 ilmek örülür. 1 ilmek beyaz, 2 ilmek siyah örülür. Kırçıllı yünle 7 ilmek örülür. 2 ilmek siyah 1 ilmek beyaz örülür. Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür. 2 sıra bu şekilde örülür. Baştan 21 ilmek kırçıllı yünle örülür. 1 ilmek siyah, 3 ilmek beyaz örülür. 7 ilmek kırçıllı yünle örülür. 3 ilmek beyaz, 1 ilmek siyah örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür.22 ilmek örülür, 1 ilmek siyah 2 ilmek beyaz örülür. 7 ilmek kırçıllı yünle örülür. 2 ilmek beyaz 1 ilmek siyah yünle örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür.23 ilmek kırçıllı yünle örülür. 2 ilmek siyah,  ilmek kırçıllı yünle 2 ilmek siyah yünle örülür.Geri kalan ilmekler kırçıllı yünle örülür. Gözler oluşturulur. 2 sıra düz örülür.

    Her 7 ilmekte bir ilmekler çift alınarak eksiltmeye başlanır. 12 ilmek kalana kadar örgünün düz tarafında eksilme işlemine devam edilir. Kalan 12 ilmek yün iğnesi ile toplanıp dikilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.