Komodinleri Düzenli Hale Getiriyoruz

Kitaplar

 

Başucu kitapları uyku öncesi en tatlı zamanları geçirdiğimiz vazgeçilmeziniz mi? Kimi zaman kapağını kapatıp komodine koymaya bile fırsatımız olmadan uykuya teslim oluruz. Sabahları iş hayatının getirdiği hızlı yaşam telaşından kitabı nereye koyduğumuzu bile unuturuz. Akşam yatarken kaldığımız yerden hikayeye devam etme heyecanıyla gözlerimiz onu arar. Bazen yorganın altından çıkar, bazen de yatağın altına düşmüştür. Bak şu işe diye içimizden gülerek tekrar kitabı elimize alıp o büyülü dünyaya dalarız. İşte siz de tüm bu vakit kaybettirici süreçleri yaşamanızı önleyecek etkili ve pratik çözümlere başvurabilirsiniz.

 

Başucu kitaplarınız için komodinin üstünde kitap köşesi yapabilirsiniz. Işığın yanına koyacağınız kitaplarınızın boyutunda küçük bir sepet işinizi görecektir. Böylece hem diğer eşyalarınızı rahatça yerleştirebilirsiniz, hem de kitapların yeri belli olmuş olur. Kullanmadığınız dikdörtgen şeklindeki eski ekmek sepetinize yeni bir kılıf geçirip bu iş için rahatlıkla yeniden kullanabilirsiniz. Eğer dergileriniz, kitaplarınız çok fazla ise ve hatta yatakta çalışıyorsanız onları komodinin hemen yanında yerde üst üste koyarak sıralayabilirsiniz. Ya da duvara yapacağınız ufak bir raf bu sorunu çözebilir. Kitapların üstünüze düşme olasılığına karşı rafı tepenizde değil de yatağın dışına doğru yapın. Böylece komodinin boş kalan üst kısmını diğer ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Yapı marketlerden alacağınız küçük sepetler de işinize yarayacaktır. Üstelik dört beş kitabı birden içine sığdırabilirsiniz. Komodininizin açık gözü varsa buraya koyacağınız sepetler de akşamları okuma keyfi için iş görür.

 

Çekmece içleri

 

Çekmece içlerinde genellikle aranıp da bulunamayan eşyalar artık canınızı sıkmasın. Düzenlemek için ayıracağınız on dakikayla dağınıklığın üstesinden gelebilirsiniz. Eşyalarınızı türüne göre gruplarsanız her şey yerli yerine oturacaktır. Bunun için çekmecelerinizi kullanım sıklığınıza göre ayda veya haftada bir gözden geçirin. Gruplama yoluyla ıvır zıvırlarınızı rahatlıkla kontrol altında tutabilirsiniz.
Telefon

 

Telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Her zaman ulaşılabilir olmak adına ya da acil durumlar için yatak odasında kullanımı tercih edebilirsiniz. Ev telefonunuza yatak odası için ikinci bir hat çekerek telefonu rahatlıkla ulaşabildiğiniz size en yakın yer olan komodinin üzerine yerleştirebilirsiniz. Telsiz telefonlar ve cep telefonları sağlığa zararlı titreşimler yaydığından odanızın diğer köşesine koymanı zda fayda var. Cep telefonlarını özellikle şarj halindeyken komodinin üzerinde bırakmayın. fiarj olurken insan vücudu için daha zararlı halde geliyorlar. Siz en iyisi cep telefonunu makyaj masanıza ve ya odanızın dışına bir yere bırakın. Eğer alarm için kullanıyorsanız çaldığında kapatmak üzere yataktan kalkarak hem uyanmış olursunuz, hem de cep telefonunun yaydığı zararlı etkiden kurtulursunuz.

 

Su

 

Geceleri su içme ihtiyacı hissettiğimizde sıcacık yatağımızdan çıkıp mutfağa gitmenize gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey başucunuza koymak için tasarlanmış bardaklı kanalardan edinmek. Komodininize yerleştireceğiniz kana ve bardağı, susadığınızda veya ilaçlarınızı içmek için size kolaylık sağlar. Dilerseniz kapaklı cam şişe de kullanabilirsiniz. Çarpma olasılığı için alternatif bir çözüm olur.

 

Kalemler

 

Kitap okurken cümlelerin altını çizmek veya aklınıza gelen bir şeyi not almak için kullandığımız kalemleri komodinin üzerine yerleştireceğimiz bir kalemlikte toparlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.