Kulak Ağrısına Basit Çözümler

Özellikle bebeklerde sebebi anlaşılamayan ağlamaların baş sebebi olan kulak ağrısı biz büyükler içinde çekilir gibi değildir. Kulak ağrısına ne iyi gelir diye düşünürken sizler için de yaptığımız araştırmanın sonuçlarını paylaşıyoruz. Kulak ağrısına oldukça pratik ve anlamlı olan yöntemlerle çözümler sunuluyor, işte bunlardan birkaçı:

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

• Kulak ağrısı geceleri daha fazla rahatsızlık verir. Uykuya daldığınızda her şey normal görünür ama östaki kanalı rahat boşalamaz. Ve gece yeterince yutkunmadığınız için yeterince hava girişi de olmaz.Orta kulaktaki hava etraftaki dokular tarafından kullanılır ve negatif basınç oluşumuna neden olur. Bu da kulak zarının içeri doğru emilmesi demektir….
• Kulak ağrısı çekiyorsanız doktorunuzu görmeniz gerekiyor demektir. Ancak o zamana kadar ağrıyı dindirecek basit önlemler şunlardır….
• Saç kurutma makinesi kullanın. 10 cm. mesafeden ılık hava ve düşük fan hızında kurutma makinesi ağrıyı azaltacaktır.
• Kulak kepçenizi hafif hareketlerle oynatın. Eğer ağrı duyuyorsanız bu muhtemelen dış kulak yolu enfeksiyonudur. Eğer ağrı yoksa orta kulak iltihap da olabilir.
• Bir parça sakız çiğneyiniz. Östaki kanalının açılması için oldukça faydalıdır. Birçok kişi uçakta bunu deneyerek faydasını görmüştür.
• Esneyin. Yine östaki kanalını açarak etki gösterir…..Ve bir iki damla soğan suyu da çok iyi gelirayrıca ılık az tuzlu su damlası…Bunlar basit önlemler muhakkak hekime baş vurmak gerek ağrı kesildikten sonra….
• Kurusoğanın suyundan bir damlasını, kulağınıza damlatırsanız kulak ağrısını keser.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.