L-Karnitine Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

İnsan kalp kasında ve iskelet yapısında yer alan L-karnitine aynı zamanda böbrek, karaciğer ve beyinde de bulunuyor. Besinlerin enerji halinde metabolize olmasına yardımcı olan L-karnitine aynı zamanda bir yağ yakıcı görevi de üstleniyor.

Vücutta yer alan lysine ve methionineamino asitlerinin sentezlenmesi ile meydana gelen L-karnitine sentetik kaynaklardan elde edilebilen yüksek kaliteli bir takviyedir. Avokado, balık, süt ürünleri ve kırmızı ette bulunan L-karnitine yağ asitlerinin taşınması ve okside olarak enerjiye dönmesini sağlar.

Kas yorgunluğuna karşı enerjiyi arttırabilen L-karnitine aynı zamanda yağ yakımında da etkili bir rol oynamaktadır. Kapsül şeklinde de üretilen L-karnitine yağ yakıcılarını özellikle spor ile uğraşıyorsanız ve vücudunuzda L-karnitine eksikliği olduğunu hissediyorsanız kullanabilirsiniz.

L-Karnitine Kullanmak Zararlı mıdır?

Yapılan detaylı araştırmalar ile zararsız olduğu kanıtlanan ve dünya çapında pek çok farklı üretici tarafından üretilen L-karnitine kullandığınız zaman yağ yakıcı özelliklerinden faydalanarak, yaptığınız spor egzersizlerinizden daha etkili sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Antrenmanlarınızın daha enerjik geçmesi, egzersizlerin sizi zorlamaması ve yağ yakımının kolaylaşması L-karnitine sayesinde mümkün olabilmektedir. Günlük beslenmenizde protein ve amino asit eksikliği yaşıyorsanız mutlaka L-karnitine kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca çocuk emziren kadınların da L-karnitine takviyesi ihtiyaçları meydana gelebilmektedir.

L-karnitine kullanarak daha sağlıklı ve enerjik bir hayat yaşamak istiyorsanız http://www.gnc.com.tr/l-karnitin adresini ziyaret ederek güvenilir bir şekilde L-karnitine satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.