Makyajda Renklerin Önemi

Tutkulu Kahve

Kahverengi göz makyajının en önemli özelliği, her göz rengiyle kusursuz bir uyum yakalamasıdır. Renk paletinden seçeceğiniz kahve tonlarındaki farlar, hem gündüz hem gece için idealdir. Işıltılı ya da mat olması, tamamen zevkinize ve gideceğiniz mekana bağlıdır.

Bronz allık ve dudak rengi mat bir rujla, muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

Mühürlü Dudaklar

Pürüzsüz bir ten ve vişne rengi dudakların kusursuz uyumu, her yılın vazgeçilmezidir. Koyu renk ruj kullanırken dikkat etmeniz gereken şey, ten makyajındaki sadelik olmalıdır. Ten makyajınızı yaparken fondöteninizin renginin açık olmasına dikkat edin.

Allık kullanırken çok cömert davranmamaya özen gösterin. Tüm dikkatlerin dudaklara odaklandığı makyajınızı, ten rengi far ve eyeliner ile tamamlayın.

Gece Gözler

Lacivertin albenisi bu kez gözleri sarıyor. Lacivert farları bu yıl cömertçe kullanmaktan çekinmeyin. Seksi ve göz alıcı bir göz makyajı için lacivert farınızı gözlerinizin altına da uygulayın. Bol maskara veya takma kirpiklerle tamamlayacağınız göz makyajınızla tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Böyle iddialı bir göz makyajı yaptığınızda, doğal renkte bir rujun eşlik etmesi gerektiğini unutmayın.

Kırmızının gücü

Kırmızı ruj tahtını hiçbir zaman kaptırmaz. Siyah eyeniler ile her zaman kusursuz bir sonuç ortaya çıkarır. Kırmızı ruju hatasız sürmek için bir dudak kalemine ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Önce dudak kalemiyle dudak çevresini belirleyin, daha sonra fırça yardımıyla çerçevenin içini doldurun.

Gözünüze çekeceğiniz kalın bir eyeliner ile romantik makyajın son hamlesini yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.