Meryem Uzerli’nin Güzellik Sırları

Yayına başladığı günden bu yana, binlerce insanı ekran başına toplayan, ödüller toplayan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan’ın entrikaları, aşkı, planları, saflığı da ilgi çekiyor. Biz, Hürrem Sultan’ı biliyoruz, peki O’na hayat veren Meryem Uzerli kimdir? Güzelliğini korumak için neler yapıyor, nasıl giyiniyor, Türkiye’de yaşarken kendini nasıl hissediyor? InStyle dergisine röportaj veren Meryem Uzerli; hakkında merak edilenleri, samimiyetle anlatmış. Şimdi biz de keyifle okuyalım, Meryem Uzerli’yi yakından tanıyalım…

Tam adı Meryem Sarah Uzerli olan oyuncu, 12 Ağustos 1983 Almanya doğumlu… Ailesinin dördüncü çocuğu olan Meryem Uzerli’nin babası Türk, annesi Alman… Anadili Almanca ama Türkiye’de yaşamaya başlamasıyla birlikte Türkçe konuşmayı ciddi derecede ilerletmiş.

173 cm boyunda olan genç oyuncu, Almanya’da birçok dizide ve televizyon programında rol almış. Almanya’da yaşadığı yıllarda binicilik, yüzme ve basketbol sporlarını yapmıştır.
Türkiye’ye gelene kadar hayatında hiç kuaföre gitmediğini duyunca şaşırmamak elde değil ama doğru. Hep mutfak makasıyla (yani tavuk makası) kendi saçlarını kendisi kesmiş güzel oyuncu. “Kimi zaman kısa kestim, kimi zaman perçem yaptım. Ama hep kendim yaptım. Türkiye’ye gelince kadınların normal olarak kuaföre gittiklerini gördüm. Ben de yaptırıyorum artık. Hoşuma gidiyor. Şimdi saçlarım çok daha sağlıklı. Meğer benim mutfak makası saçlarıma düşündüğüm kadar iyi gelmiyormuş!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.