Miğdesi Bulananlara Beslenme Tüyoları

Gebelik bir bayan için gerçekten çok ciddi bir dönemdir. Bu dönemde çektiği sıkıntılar acılar moral bozukluğuna; hamileyken moral bozukluğuda çocuğun sağlığına zarar verebilir.. Bu nedenle hamileyken yemeye içmeye oturmaya kalkmaya vs. çok dikkat edilmelidir. Bizde hamile bayanların çektikleri acıların bi kısmından kurtulmaları için bi nebze yardım edelim dedik. Ve bu yazımızı hazırladık. İşte bulantıların olmaması için yapmanız gerekenler..

Hafif mevsim meyvelerinden yapılmış bol ekşili bir salata yiyin. Çorba gibi sıvı gıdaları ana yemeklerde değil, ana yemeklerin öncesinde ya da sonrasındaki ara öğünlerinizde tüketin.Gece yoğurt, süt, meyve suyu, ekmek veya küçük bir sandviç gibi hafif besinler tüketirseniz sabah bulantılarınız da azalacaktır.

Yemeklerden sonra masadan aniden kalkmayın. 10-20 dakika dik bir şekilde oturun.Mideniz sindirmeye başlasın yediklerinizi..

Aşırı yemekten kaçının. İki saatlik aralıklarla azar azar yemek yemeye bakın.

Başucunuzdakuru ekmek, kraker veya diğer tahıl ürünlerinden yapılmış yiyecekler bulundurun. Uyandığınızda mutlaka atıştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.