Nurgün Tezcan Çocuk Mont Hırka

Derya baykal ın programına katılan nurgün tezcan hanım pazartesi günleri örgü severlere değişik ve kolay örgüler yeni yeni modeller ile ekranlarda olacak.  Özellikle çocuk örgülerinde gerçekten çok güzel örgüler yapan nurgün tezcan geçenlerde derya baykal ın programında hem içerde hemde dışarda mont olarak çocuğunuza giydirebileceğiniz manto yapılışını gösterdi.

Ön için : 36 ilmek ile başlayıp sonra yine 3 sıra haroşa örüyoruz. 4 tane ön için 5 düz 2 ters 8 düz en sonu yine 5 olarak yapıp 15 sırada 8 ilmeklerin iki tarafından kesiyoruz. 6 sıra sonra yine kapatıp bu şekilde taki 1 kalana kadar bu işlemi yapıp bek kısmı ortada 22 ilmek kalıp 3 sıra yine haroşa yapıyoruz ve 1 düz gidip gelip kolu 3-2-1 mantığı ile kesip 6 haroşa sonrada önü kesmeye başlıyoruz. Kesimleri 8 ilmek kalana kadar yapıp kesiyoruz.
Kol için : 25 ilmek başlayıp 3 haroşa be 10 sıra örüp 2 taraftan arttırıp sonra 20 sırada da 30 sırada da aynı işlemi yapıp 32 sıra sonra kol için iki taraftan da 3-2-1 mantığı ile kesimi yapıp 1 er iki taraftan da kesim yapıp 8 ilmek kalınca tek seferde yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.