Saç şekline göre makyaj önerileri

Doğru yapılan bir makyaj her bayanı olduğundan çok daha güzel ve bakımlı gösterir. Makyaj yaparken saçınızın şeklini göz ardı etmemeniz gerekir. Eğer saç modeline ve şekline göre makyajınızı uygularsanız çok daha dikkat çekici ve saçlarınızla uyum sağlayan makyajı elde etmiş olursunuz.Katlı Saç Modeli :
Normalde yaptığınız gibi fondöten ya da kapatıcı kullanın. Elmacık kemiklerinize pembe bir allık uygulayın. Elmacık kemiklerinizin en üst noktasına (bezelye tanesi kadar) likit allık uygulayın. Orta parmağınızın ucu ile hafifçe sürün.
Göz kapaklarınıza boz renk göz farı uygulayın. Göz kapağı çizgisine koyu kestane far tercih edin. Üst kirpiklerinize siyah rimel sürün. Dudaklarınıza uygulayacağınız kremsi şeffaf bir pembe ruj ile makyajınızı bitirin.
Çok Kısa Saç :
Bu saç modeli yüzünüzün üst kısmını ön plana çıkarır. Bu yüzden kaşlarınızın bakımlı ve düzgün görünmesi önemlidir. Kaş bakımı için satılan ürünlerden faydalanabilirsiniz. Kaş kalemi, kaş şekillendirme ürünleri, kaş pudrası gibi.
Göz kapaklarınıza boz renk far uygulayın, siyah maskara ve pembe dudak parlatıcı ile makyajı tamamlayın.
Kahküllü Saç :
Saç kahkülleri gözlerinizi ön plana çıkarır. Gözlerinize metalik tonlarda far uygulayarak gözlerinizin çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.
Fondöten uygulayın. Göz kapaklarınıza altın rengi far sürün (gözlerinizin iç köşesinden dış köşesine doğru). Göz kapağı çizginize bronz bir ton uygulayın. Alt ve üst kirpiklerinize tunç rengi çizgiler çekin. Üst kirpiklerinize iki kat siyah maskara uygulayın.
Dudaklarınız doğal olmalı. Bej rengi ruj kullanabilirsiniz.
Kısa Saç :
Parlak dudaklar bu saç modeli için çok uygundur.
Fondöten uygulayın ve lekelerinizin üzerini kapatıcı ile kapatın. Çünkü parlak dudaklar lekeleri daha fazla öne çıkarır. Daha sonra kırmızı, şarap, mor gibi canlı bir tonda ruj sürün.
Göz kapaklarına şampanya rengi far uygulayın. Alt kirpikleriniz boyunca kahve rengi kalem sürün. Üst kirpiklerinize tek kat maskara uygulayın.
Uzun saç :
Bu saç modelinde kusursuz bir cilt şarttır çünkü tüm yüzünüzü göz önüne çıkarır. Makyaj malzemelerinizi tek bir rengin tonlarında tercih etmelisiniz.
Aydınlatıcı fondöten uygulayın. Göz kapaklarınıza şeftali rengi far uygulayın. Elmacık kemiklerinize de yine aynı tonda allık sürün. Üst kirpiklerinize hafifçe siyah maskara uygulayın. Dudaklarınıza da şeftali tonunda parlatıcı sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.