Sinüzite Neler İyi Geliyor !

Sinüzitin çeşitli belirtileri vardır. Göz altındaki boşluklara hafifçe bastırınca ortaya çıkan ağrı, rahat nefes alamama, aşırı basınç ağrıları bunlardan bazılarıdır. Şiddetli baş ağrıları, burun tıkanıklığı, zor nefes alıp verme, horlama gibi belirtiler gösteren sinüzit için sizlere evde yapabileceğiniz ve sinüzite iyi gelen bitkisel çözüm önerilerini bu yazımızda paylaşıyoruz.
Pratik bilgiler:

> Ebegümeci ve maydonoz aynı kapta haşlanarak buharı teneffüs edilir. Günlük yapılabilir.

> Altın başak, hatmi yaprağı ve orman sarmaşığını birer tutam olacak şekilde çaydanlıkla kaynatılır ve bitkisel bir çay elde edilir. Bu çay günlük tüketilebilir. 2-3 saat arayla 1 bardak içilebilir.

> 1 çay bardağı kadar suya, bir çay kaşığı kekik yağı koyulur. Ayrı bir fincanda ise fındık kadar bir kil eritilir. Kilin üstünde oluşan duru su alınır ve kekik yağının içine katılır. Bu karışım günlük olarak buruna damlatılır.

> 1 litre suya, 2 yemek kaşığı dolusu papatya koyulup ağır ateşte kaynatılır. Kaynamaya başladığında ocaktan hemen alınır. Baş ve göğüs kısmını havlu ile örtüp, ocaktan alınan karışımın buharı teneffüs edilir. Akşamları yatmadan önce yapılırsa daha etkilidir.

> Bir tane limonun suyu sıkılır. Ve çıkan limon suyu kadar üstüne su eklenir. Gözlerden yaş gelinceye kadar burundan damlatılır. Bu işlem 3 arayla sürekli yapılır. 1 ay boyunca(en fazla 10 defa yapılmış oluyor) tedaviye devam edildiğinde etkisini gösterdiği gözlenecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.