Yaşa Göre Parfüm Seçimi

Her yaşın ayrı birgüzelliği olduğu gibi kendine özgü parfüm kokularıda bulunmaktadır. 20,30, 40 ve 50 yaşında iseniz sizlere uygun parfüm kokularını bu yazımızda sunuyoruz. Yaşa uygun parfüm seçimi ile teninizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Peki yaşa uygun parfüm kokuları nelerdir? Buyrun…

Yaşa Uygun Parfüm Kokuları

Gençler için parfüm kokuları: 20’li yaşlarda her şey sizin için yeni. Bu yüzden daha deneysel davranmak gerekiyor. Bu yaşların “uçarı” ruhuna en uygun kokular keskin ve güçlü ifadelidir. Kendinizi ortaya koymak ve hissetmek için önemlidir. Meyveli ve egzotik içerikli nar kokusu aynı zamanda seksapeli ortaya çıkarıyor. Beyaz yapraklı portakal çiçeği ve inci çiçeği dışında vanilya ve amber notalarıyla erotik sinyaller veriyor.


Orta yaşlı kadınlar için parfüm: 30 lu yaşlarda parfüm seçiminde konferanslar, iş toplantıları, mesleki sorumluluklar etkili oluyor. Genellikle işyerinde geçirilen uzun saatleri de içine alıyor. Bu yüzden kullanılan kokular bu yaşlarda kendini fazla ön plana atmadan elde edilmiş hakimiyeti simgeler. Listenin başında genellikle yeşil ve baharat içerikli tasarım kokular yer alır. Güçlü turunçgil notaları da kendine güven ve cazibeyi ortaya koyan kokulara hayat verir.

40 lı yaşlar parfüm seçimi: 40 lı yaşlardaki kadınlar artık parfümlerinden güzel kokması dışında başka şeyler de bekler. Kullandığı koku onu görünmeyen bir koza gibi sarmalı ve kişisel bir imzasına dönüşmelidir. İdeal olanlar ise bir tutam buhur içeren rahatlatıcı kokulardır. Pudralı yumuşak dokunuşlar stresi azaltıcı özellikleriyle öne çıkar. Lavanta, biberiye ve zencefil gibi aromatik karışımların da rahatlatıcı etkileri bilinmektedir.

50 li yaşlar parfümü: Herşeyin belirgin olup daha bi orataya çıktığı bir dönemdir, 50li yaşlar. Artık zamansız gerçek lüks duygusunun dönemidir. Klasik elegan parfümler 50’li yaşların vazgeçilmezidirler. Koku kompozisyonları, çiçeksi ve rafine kalp notalarıyla belirlenir. Gül, yasemin, sandalağacı parfümün uzun vadede sıkıcı olmasını önleyen çiçeklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.