Yeni Yılda Yeni Bir Mutfak

Mutfak evin kalbidir. Yeni bir gün mutfaktan yükselen kızarmış ekmek kokusuyla başlar. Tavşankanı çaylar demlenir, lezzetli yemekler pişirilir, keyif kahveleri içilir. Mutfak sürekli hareket halinde, yaşayan bir yerdir. Mutfakta saatlerini geçiren ev hanımlarının hayali her zaman daha büyük ve daha güzel bir mutfaktır.

Gelişen teknolojiyle birlikte mutfakları paslanmaz çelikler istila etmiş, her biri endüstriyel mutfaklara dönüşmüş gibi dursa da mutfak dediğin sıcak ve samimi olmalıdır. Daha güzel bir mutfağa sahip olmak için bir servet ödemeye gerek yok aslında. Elektronik mutfak gereçleri

söz konusu olduğunda teknolojinin nimetlerinden yararlanabilir; dekorasyon ve ev tekstili seçimlerinizde birkaç püf noktaya dikkat ederek mutfağın o sıcak, yaşayan dokusunu kaybetmeden kendinize has bir stil yaratabilirsiniz.

Yeni bir yılı karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde birkaç küçük dokunuşla mutfağında yepyeni bir tarz yaratmak isteyenler için küçük bir liste hazırladık. Uygulaması çok kolay ve hesaplı bu önerileri beğeneceğinizi umuyoruz.

• Mutfakta her zaman canlı tonlar kullanın. Sarı, turuncu, fıstık yeşili gibi renkleri ahşabın sıcaklığıyla kombine ederek samimi bir hava yaratabilirsiniz.

• Eğer duvarlarınız yeni boyanmışsa tekrar masraf çıkarmaya gerek yok. Portatif mutfak masasının dayalı olduğu duvara kahve, çay temalı bir sticker yapıştırıp o bölümü mini bir kafeye dönüştürebilirsiniz.

• Ya da mutfak masasının yaslı olduğu duvarda tuğla duvar panelleri kullanabilirsiniz.

• Son yıllarda çok moda olan renkli kanvas tablo çeşitlerinden dilediğinizi seçip duvar dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

• Mutfak dekorasyonunun en önemli parçası ev tekstili ürünleridir. Çiçekli büzgülü fon perde, düz renk stor perde, masa örtüsü, minder, mutfak önlüğü gibi şık kombinlerle mutfağınızda

dört mevsim bahar havası estirebilirsiniz.

• Mutfak dolaplarınız eskidiyse kapaklarını değiştirerek ya da mavi, kırmızı, yeşil gibi iddialı renklere boyayarak çok farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

• Ada mutfakların en güzel yanı havada asılı olan bakır tencereler, tavalar, kepçelerdir. Böyle bir bütçeniz yoksa mutfak tezgâhı alınlığına yaptıracağınız demir askılara tava, kepçe, kaşık gibi mutfak eşyaları asabilirsiniz. Hem şık duracak hem de size yer kazandıracaktır.

• Kullanmadığınız tel dolapları eskitme tekniğiyle açık mavi, yeşil, pembe renklerde boyatarak üst üste duvara asabilir; harika bir kiler dolabı elde edebilirsiniz. Bu dolapların yanlarında kullanacağınız duvar rafları da baharatlıklar, renkli camdan yağ şişeleri, silikon kek kalıpları, servis tabakları, ayaklı kek standları vs için şık bir çözüm olacaktır.

Evim.net Editörü

mutfak-dolabi

Mavi, yeşil tonları ahşabın yanı sıra beyaz ve siyahla çok kolay kombinlenebilen renkler… Mutfak dolaplarınızı böyle bir yeşile ya da canlı bir maviye boyatabilirsiniz.

 

mutfak-dolabi-2

Dolaplarınız beyazsa aynı etkiyi duvarlarınızı canlı renklere boyayarak da elde edebilirsiniz.

 

 

mutfak-dolabi-3

Böyle bir kahvaltı masasında hangi çocuk oturmak istemez ki! Mutfağınız küçükse katlanabilir portatif masalar ve uzun renkli puflar kullanabilirsiniz.

 

 

mutfak-dolabi-4

Tel dolapları dilediğiniz renge boyayıp tekli ya da çoklu depolama ünitelerine çevirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.