Yorgun Gözlere 5K Formülü

Yüzümüzde en hassas bölge göz ve göz çevresidir ki en ufak bir yorgunlukta bile gözlerinden okunuyor sözünü bundan dolayı duyarız. Çünkü yorgunluk haliyle göz çevremiz çöker, göz altlarımızda halkalar oluşur. Eğer sizde yoğun tempoyla çalışıp yorgun gözlerin görünümünden sıkılanlardansanız bu önerimize kulak verin deriz ;)

Yorgun Gözlere 5K Formülü

Göz yorgunluğu için son zamanlarda bayanlar 5K yöntemizi uyguluyor. Denemiş ve etkisi kanıtlanmış 5k formülü ile yorgun gözlerinize çözüm bulmuş olacaksınız. Gözlerinizi bu yorgunluktan kurtarıp, daha canlı bir görünüm elde edeceksiniz.

Kapat
Kapatıcılar gerçekten altın değerindedir, o yüzden iyi bir kapatıcıya yatırım yapmalısınız. Mor ve kırmızı halkaları kapatmak için kapatıcının yaptığını başka hiçbir kozmetik ürünü yapamaz. Aslında tek başına bir kapatıcı bile yeterli bazen makyaj için; yüzünüz aydınlanır, koyu lekeler kapanır. Cildiniz taze görünür.


Karıştır
Yorgun bir yüzü saklamanın en iyi yollarından biri de kafaları karıştırmak ve ilgiyi başka yere çekmektir!

Giyiminize stratejik olarak önemli bir aksesuvar ekleyin; parlak bir eşarp, son moda bir çanta veya çok şık bir ayakkabı. Bunun gibi dikkat çekici bir parça, dikkati yüzünüzden uzak tutacaktır.

Kullan
Dev bir çift güneş gözlüğü ile gözlerinizi tamamen gizleyin. Nicole Richie ve Paris Hilton gibi…

Kafein
Hepimiz sabahları ayılmak için genelde kahve içeriz. Ama kahvenin başka bir faydası daha var: Yüzü canlandırmak ve koyu halkaları yok etmek! Yeşil veya siyah çay poşetini (içlerinde kafein var), sıcak suya batırıp çıkarın. Soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra, 10-15 dakika göz kapaklarınıza koyun. İşte bu kadar!

Kahkaha
Hayatınıza biraz kahkaha katın. Gülümsemek, daha az yorgun gösterir. Ne kadar çok kahkaha, o kadar az yorgunluk! (pudra)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.